אלישע בנאי הלך בעקבות אמו למשחק, ובעקבות אביו, יובל בנאי, למוזיקה. לאחר הניצחון שלו בעונת ה-VIP של "המטבח המנצח" ולקראת האלבום החדש שלו, הוא חושף את היחסים המורכבים במשפחה, המשבר הגדול בעקבות הגירושים, והצלקות שאפילו הקעקועים הרבים לא מצליחים לכסות. "יש בורות בתוך הלב שאי אפשר למלא", הוא מספר.

כשאלישע נולד "משינה" הייתה בשיא תהילתה. הוא גדל לתוך עולם שבו אביו כוכב רוק ואמו שחקנית עם עבר פאנקיסטי. באופן טבעי, זה היה גם הכיוון שלו בחיים. בגיל 19 הוא הלך עם אבא שלו למסעדת "הרברט סמואל", ופתאום החליט שהוא רוצה לעבוד במסעדה. אלישע התגבר על המכשולים והצליח לכבוש את מקומו."הוא הצליח בזכות עצמו. לא בזכות אבא ולא בזכות אמא", מספר חברו, השף יובל בן נריה.

 

אלישע בנאי  (צילום: N12)
אלישע בנאי, "יש לי צלקות מתחת לקעקועים - צלקות בנשמה" | צילום: N12

הגרושים של ההורים השפיעו על אלישע עמוקות, וכאח בכור הוא נאלץ להתמודד ביתר שאת עם המציאות החדשה שנכפתה עליו. "אלה דברים ופצעים שאני סוחב איתי עד היום. אבל למזלי יש לי פסיכולוגית ואנחנו מפרקים את הדברים האלה ואני לומד לחיות איתם בשלום. זה גם נתן לי המון האחריות הזו, זה עשה אותי בן אדם יותר טוב", הוא חושף.

"לנגן זו הדרך הכי טובה לפרוק את הדבר הזה החוצה", מספר אלישע על דרך ההתמודדות שלו עם פרידת הוריו.  "הבית מתפרק, אתה מתפרק,  והחיים מתפרקים. נוצרים בורות בתוך הלב, ואי אפשר למלא אותם באמת. אלה בורות שנשארים. יש צלקות מתחת לכל הקעקועים. צלקות שהם לא רק על העור, אלא גם בנשמה ובנפש".

 

אורלי זילברשץ ואלישע בנאי  (צילום: N12)
אלישע בנאי ואמו, אורלי זילברשץ | צילום: N12

אורלי זילברשץ ואלישע בנאי  (צילום: MKR המטבח המנצח)
"אלה דברים ופצעים שאני סוחב איתי עד היום" | צילום: MKR המטבח המנצח

שחברו יובל בן נריה עזב את "הרברט סמואל" אלישע חזר למוזיקה. לא מזמן הוא צילם בביתו קליפ לשיר החדש שלו. זה האלבום הראשון תחת השם אלישע בנאי, בלי להקה. "איזה ערב ישבתי בסלון והתחלתי לשמוע מוזיקה ואמרתי 'ככה אני רוצה שהאלבום שלי יישמע', ואז אמרתי לעצמי 'למה שהאלבום שלי לא יישמע ככה?'. ב2:00 בלילה ניסחתי מייל ושלחתי לכל המפיקים הגדולים בעולם. עד שבחור יהודי בשם דייב שיפמן ענה לי ואמר לי שהוא אוהב את המוזיקה".

כשהאלבום החדש מעבר לפינה, גם אלישע יודע שהשם בנאי מחייב. יכולותיו הם שילוב של שני הוריו, אבל גם יש לו קול ייחודי משל עצמו. "זה מה יש ואני חייב לחיות עם זה. אני גם כזה וגם כזה וגם המון המון אני. זה יצר משהו חדש ומגניב שאני לומד לאהוב אותו עם הזמן יותר ויותר".