המחזאי, הסופר והעיתונאי יוסף בר-יוסף, נפטר בגיל 88. הוא כתב מחזות רבים שהצליחו מאוד בארץ ובעולם, ואף קיבל את פרס ישראל לתיאטרון לשנת 1983, בנימוק: "מחזותיו של יוסף בר-יוסף נכתבים מתוך מודעות ורגישות לאמנות המשחק ולעיצוב מורכב ותלת-ממדי של דמויות וטיפוסים". מחזהו הראשון "טורא" עלה בשנת 1963 בתיאטרון "הקאמרי". אחריו עלו על במות שונות בישראל עשרות מחזות שכתב, ביניהם: "אנשים קשים", "חתונה", "זהב", "לא בבית הזה", ועוד. 

 בר-יוסף כתב גם ספרים ורומנים רבים, וזכה בפרסים על כתיבתו. "שפתיים מלוחות" ו"חייו ומותו של יונתן ארגמן" יצאו לאור בשנות ה-50, ולאחר 40 שנות הפסקה הוא הוציא לאור שורה של ספרים נוספים: "לא בבית הזה", "למי אכפת מחלומות" ועוד. על עבודותיו הוא קיבל, בשנת 1986, את פרס היצירה לסופרים עבריים ע"ש ראש הממשלה לוי אשכול. על ספרו האחרון, "אבא, בן, סבתא דינה", היה מועמד לפרס ספיר לשנת 2020.

הספריה החדשה, שהוציאה לאור 3 מספריו, כתבו לזכרו: "בר יוסף פרסם את סיפוריו הראשונים בשנות החמישים ובהמשך עזב את הספרות לטובת התיאטרון, וזכה להצלחה ארוכת שנים בארץ ובעולם. מחזותיו הועלו במוסקבה ובסנט פטרבורג, בפולין ובצ'כיה, בברזיל ובהודו, ועוד. בערוב ימיו, והוא בן למעלה משבעים, שב לספרות. לכבוד היה לנו להוציא שלושה מספריו. יהי זכרו ברוך".