ריס ווית'רספון מכרה אתמול את חברה ההפקה "הלו סאנשיין" שבבעלותה לחברה  "Blackstone-backed media", בעסקה ששוויה מוערך בכ-900 מיליון דולר. הונה של ווית'רספון מוערך כעת, לפי עיתון פורבס, בכ-400 מיליון דולר, מה שהופך אותה לאחת השחקניות העשירות בעולם. מקדימה אותה רק ג'יימי גרץ שהונה מוערך בכ-3 מיליארד דולר, אלא שפורבס כבר הכריזו על ווית'רספון כעשירה ביותר, אולי כי הונה של גרץ, ששיחקה ב"טוויסטר" ו"צעירים במלכודת", משולב בהונו של בעלה, הביליונר אנטוני רסלר.

View this post on Instagram

A post shared by Reese Witherspoon (@reesewitherspoon)

לפי העסקה שנחתמה - ווית'רספון תשמור על 18% לפחות מבעלות החברה ותקבל כ-120 מיליון דולר, לאחר מיסים, על מכירת מחצית ממניותיה. שאר הונה של השחקנית מגיעה מהקריירה המפוארת שלה ב-30 השנים האחרונות – כיום היא מרוויחה כמיליון דולר לפרק בסדרת טלוויזיה, על הופעות קולנועיות היא מרוויחה כמה מיליונים נוספים, וישנן כמובן גם פרסומות.

את החברה "הלו סאנשיין" הקימה ווית'רספון בשנת 2016 במטרה לשים את הנשים במרכז הסיפור. בסרטון מפורסם של השחקנית משנת 2016, בו היא זוכה באשת השנה של מגזין הנשים האמריקני "גלמור", היא טוענת כי "זכויות הנשים נמצאות במקום קריטי בעולם הקולנוע", לדבריה, וחייבים לעשות משהו. "נשים בתת ייצוג, בתת תנאים ותת שכר בתחומים האלה, וזה חייב להשתנות".

החברה אחראית לכמה מהסדרות המצליחות של השנים האחרונות: "Big Little Lies", "The Morning Show" ו-"Little Fires Everywhere", ובעתיד צפויים עוד כמה עיבודים לספרים מצליחים. את החברה הזאת הקדימה החברה הראשונה של השחקנית, "פסיפיק סטנדרט", שהוקמה ב-2012. היא הפיקה סרטים מצליחים כמו "נעלמת" עם בן אפלק ורוזמונד פייק שאף הייתה מועמדת עליו לאוסקר ואת  "הולכת רחוק" בכיכובה של ווית'רספון עצמה, עליו קיבלה גם היא מועמדות לאוסקר.

ריס ווית'רספון, 2020 (צילום: Edward Berthelot/Getty Images)
ריס ווית'רספון | צילום: Edward Berthelot/Getty Images

חברת המדיה שרכשה את החברה של ווית'רספון היא חברה חדשה, שתנוהל על ידי מנהלי דיסני בעבר - קווין מאייר וטום סטאגס. הם בטוחים כי לחברה עתיד מבטיח, בעיקר בגלל מועדון הספרים של ריס שמונה כמה מיליונים של אנשים ומבטיח קהל צופים מובנה להפקות שיבואו.