בעוד פחות משבוע, ב-5 בספטמבר, תעלה בחינוכית הגרסה העדכנית ל"פרפר נחמד". התוכנית הנוסטלגית חידשה שורותיה וליהקה מנחים חדשים - משי קלינשטיין, אורי בנאי, אסתר רדא ובן יוסיפוביץ', צילמה באולפן מרווח ומעוצב ולרפרטואר נוספו שירים עכשווים. אך יש דבר אחר, אישה אחת, שנשארה בדיוק אותו דבר וחיכתה בהתרגשות גדולה לרגע בו יקראו לה לחזור - איילת לוין, שמדבבת את נולי מאז 1990.

"כשאני בונה את הדמות של נולי אני קודם כל עושה אותה מהלב", מתגאה איילת. "גם בתוכנית אז וגם בתוכניות החדשות הרגשתי שאני נותנת את כל כולי כי זאת בובה שאני מאוד אוהבת, עם המון עומק ורגש". איילת מספרת שיוצרי החידוש ביקשו ממנה להשאיר את נולי בדיוק כמו שהייתה ולא לשנות דבר. אולי גם הם יודעים את מה שאיילת מרגישה יום-יום, כמה נולי אהובה על הקהל: "הרבה מעריצים שולחים לי קטעים וכותבים טוקבקים מאוד מפרגנים. יש לי גם דוכן ספרים ואנשים ממש עוצרים לידי ומספרים לי הם היו מאוהבים בנולי וזה מרגש כל פעם מחדש".

איילת לוין מדבבת את נולי (צילום: אלבום פרטי)
איילת לוין | צילום: אלבום פרטי

"לפני שהודיעו לכולם על החידוש קראו לי ושיתפו אותי בתוכניות וזה היה מאוד מרגש", מספרת איילת על מאחורי הקלעים. "בהתחלה לא היה בטוח שהמפעילים המקוריים ישתתפו ורצו לחפש מפעילים חדשים אבל ברגע שהודיעו שאנחנו יכולים לחזור ישר ידעתי שאני הולכת על זה" היא מכריזה. מלבדה, קפץ על ההזדמנות גם עמי ויינברג שדיבב את בץ, שניהם היחידים שחזרו מהקאסט המקורי. "בהתחלה היה לי חבל שלא כל מפעילי הבובות יכלו לחזור כי היה לי חבל לא להמשיך עם החברים הותיקים, אבל היה לי ברור שהתוכנית חייבת להמשיך".

"בתוכניות אחרות כל המסרים מתעסקים בחיצוניות ופה יש מסרים עם תוכן על אהבת חברים, נתינה, לנצח את הפחדים", משווה איילת. "אני יודעת שמי שיראה לילדים שלו את הסדרה אלה ההורים שראו אותה בעצמם. הדור של היום הוא דור אחר והיפראקטיבי ואין לו סבלנות לדברים האלה, אבל אני מרגישה שבגלל הקורונה חל שיפור בהתנהגות של אנשים והם יותר שואלים מה המטרה שלהם בחיים. אז מזל שהתוכנית קיימת ודרכה ילמדו ויצאו קצת מהמחשבים".

למעלה למטה (צילום: הטלוויזיה החינוכית)
שבי, נולי ודודו זר | צילום: הטלוויזיה החינוכית

לסיכום, השאלה החשובה מכולן - למה נולי? בץ הוא צב, אוזה אווזה ושבי שבלול.
"נולי היא הבת של ע. הלל. הוא הגיע לפרפר נחמד בדיוק ביום שבו התלבטו איזה שם לתת לנולי, כי אין חיה כמו הבובה והחליטו לקרוא לה על שמה של נולי עומר, ביתו".