אלאניס מוריסט פרצה לחיינו בשנת 1995 עם האלבום "Jagged Little Pill", שמכר למעלה מ-33 מיליון עותקים כשהיא הייתה רק בת 21, ואז הפכה את העולם עם השיר האיקוני Ironic שממשיך לרגש רבים עד היום.

כעת, בסרט דוקו חדש של הזמרת יחד עם רשת HBO, מוריסט חושפת שלפני ההצלחה הגדולה היא נאלצה להתמודד עם כמה אירועים קשים מאוד בתור נערה לאחר שנאנסה "על ידי כמה גברים שונים שפעלו בזמנו בתעשיית המוזיקה".

"זה לקח לי שנים של טיפול אפילו להודות בזה שהייתי סוג של קורבן", סיפרה הזמרת בת ה-47 במהלך הסרט שיפורסם בקרוב. "תמיד אמרתי שזה היה בהסכמה, אבל בנקודה מסוימת אמרתי לעצמי: 'היי, היית בת 15, זה לא יכול להיות בהסכמה כשאת בת 15'. עכשיו אני כבר אומרת שהם היו כולם פדופילים וזו הייתה בעילת קטינה לכל דבר".

לפי החוק בקנדה, שם מוריסט נולדה וגדלה, הגיל החוקי לקיום יחסי מין הוא 16, ולמרות שבחרה שלא לחשוף את זהות התוקפים שלה, היא טוענת שכן ניסתה לפעול נגדם בעבר: "סיפרתי את מה שקרה לי לכמה אנשים וזה די נפל על אוזניים ערלות. זה לרוב היה רגע שבו כולם היו יוצאים מהחדר".

מגזין הבידור Page Six דיווח הלילה שהאירועים המדוברים התרחשו ככל הנראה בשנות ה-80 המאוחרות, בזמן שמוריסט הקליטה דמואים לחברת ההקלטות "גפן רקורדס" (אותה ייסד היהודי הנדבן דייוויד גפן). לטענת אנשי המגזין מדובר באירועים שהתרחשו כמה שנים לפני הפריצה הגדולה שלה עם אותו אלבום מדובר שיצא תחת הלייבל "מאבריק רקורדס" ב-1995.

View this post on Instagram

A post shared by Alanis Morissette (@alanis)

כאמור, זו הפעם הראשונה בה מוריסט חושפת שעברה אונס בגיל צעיר, אך בראיון שהעניקה בשנה שעברה למגזין הסאנדיי טיימס, היא רמזה שתנועת #metoo תחל בקרוב לזעזע גם את תעשיית המוזיקה: "כמעט כל אישה בתעשייה הזו עברה תקיפה כלשהי, הוטרדה או נאנסה. זה בכל מקום - במוזיקה אפילו יותר מבקולנוע".

חשוב לציין שלמרות שהזמרת הוותיקה שיתפה פעולה עם אנשי HBO והבמאי אליסון קליימן על מנת ליצור את הדוקו "Jagged", לפי הדיווחים מעבר לים היא בכלל לא מרוצה מהתוצאה הסופית ואפילו מסרבת להגיע לפרימיירה שתיערך בקרוב בפסטיבל הסרטים בטורונטו.