ריאיון מלפני 4 חודשים עם הזמרת נגה ארז, שבו היא מביעה תמיכה מסויגת בתנועת ה-BDS עולה היום (רביעי) לכותרות. הסיבה לכך - פוסט של הצל בפייסבוק, שפרסם ציטוטים מתוך דבריה של ארז למגזין תרבות בריטי העונה לשם huck, וכתב: "למה זה ככה? ועוד אנחנו מעזים לכעוס על משפחת חדיד". הצל קרא לשתף את דבריה - וכך היה. 

בריאיון, שפורסם במרץ האחרון, נשאלה ארז על החרם על ישראל מצד אומנים כמו רוג'ר ווטרס. "יש לי תשובה מורכבת על השאלה הזאת. שמחתי מאוד כשרדיוהד הגיעו לארץ. גם אם משהו נוראי קורה במדינה, זה לא אומר שאנשים שחיים בה, הם חלק מזה או שהם רוצים בזה- וזה המקרה בישראל", אמרה.

"90% מ-40 אלף האנשים שמילאו את הקהל בהופעה ההיא של רדיוהד, לא רוצים שהכיבוש יימשך", הוסיפה בריאיון. "אני מאמינה שה-BDS עשה עבודה חשובה בלהטיל זרקור על הסיטואציה, אבל אני מקווה שכל המאמץ, הזמן והכסף שהם השקיעו בזה - יושקעו בשיח ובחיבור. יש הרבה אנשים משני הצדדים שרוצים את זה. הממשלות לא יעשו את זה, זה קשה מאוד לעשות את זה מבפנים, וזה מה גורם לקונפליקט להיות עמוק יותר".

View this post on Instagram

A post shared by Noga Erez (@nogaerez)


התגובות לא איחרו להגיע, והזמרת הפכה לפופולרית מאוד בארץ ובעולם בשנה האחרונה, נמצאת תחת מתקפה קשה ברשתות החברתיות. "עוכרת ישראל, איכס", "תתביישי לך לדבר ככה על המדינה שלך! אני באופן אישי לא אשמע אותך יותר", "בוגדת מסריחה", "את לא מייצגת אותי" - אלה הן רק חלק מהתגובות שקיבלה ארז בחשבון האינסטגרם שלה. 

במרץ האחרון, ארז, מהיוצרים הישראלים הכי עסוקים בחו"ל, התראיינה גם ב-N12 וסיפרה שהיא מקבלת אהבה מכל כיוון. את תגובתה של ארז לא ניתן היה להשיג עד לפרסום הכתבה, וכשתגיע - היא תתפרסם מיד.