פסטיבל המוזיקה "אינדינגב" שהיה מתוכנן להתקיים בין התאריכים 30.9-1.10.21 יידחה בגלל הגבלות הקורונה הנוכחיות בשבועיים, כך נמסר היום (שני) מההפקה. הפסטיבל שיתמקם במצפה גבולות בצפון הנגב, יתקיים בין התאריכים 14-16.10.21. 

מדובר באחד מפסטיבלי המוזיקה הגדולים בארץ, שמתקיים זו השנה ה-14 ומופיעים בו יותר מ-100 אומנים. כרגע, הוא לא יכול להתקיים בתאריכים המקוריים משום שאינם עומדים בהגבלה של משרד הבריאות שאוסרת על יותר מ-5,000 איש בקהל באירוע עמידה, ללא כרטיסים מסומנים. ל"אינדינגב" נמכרו 10,000 כרטיסים, ועל כן, הוא יידחה. 

אינדינגב (צילום:  GAYA'S PHOTOS,  יחסי ציבור )
אינדינגב, שנים קודמות | צילום: GAYA'S PHOTOS, יחסי ציבור

בשבועיים האחרונים ההפקה עמדה על קשר מול הגורמים הרלוונטיים, ובסופו של דבר הוחלט על הדחייה. כמעט כל האומנים המשובצים בליין-אפ המקורי הראו הבנה וגמישות ויופיעו גם בתאריך החדש - הליין-אפ המלא יתפרסם בקרוב. 

בהפקה מדגישים כי הכרטיסים שנרכשו תקפים כולם לתאריך החדש כפי שהם, ומי שמעוניין לבטל את הכרטיס יקבל על כך החזר מלא. "'אינדינגב' הפך לאחד האירועים הבודדים בישראל שמושפעים מההגבלה הנוכחית", אומרים בהפקה. "באופן אבסורדי להפליא נאסר עלינו לקיים את הפסטיבל בשדה ענק באמצע המדבר, כשאין מניעה לקיים אירוע כזה בהיכל מנורה או בקניון עזריאלי". 

"האירוע נותן במה למאות אומנים ישראלים, פרנסה למאות אנשי צוות ואלפי אוהבי מוזיקה שגם מרימים את המורל האישי והלאומי, ועל הדרך גם מחזקים באופן משמעותי את התיירות בעוטף עזה", הוסיפו. "אנחנו נחושים לקיים אותו על אף ההפסד הכלכלי הכרוך בדחייה שכולל הוצאות רבות על כוח אדם ורישוי, ומודים לקהל ולאומנים על ההבנה ושיתוף הפעולה".