ראש הממשלה נפתלי בנט, שר התרבות חילי טרופר ושר הבריאות ניצן הורוביץ, נועדו היום (שלישי) בתיאטרון הלאומי הבימה עם בכירי תעשיית התרבות ואומנים. כפי שפורסם לראשונה ב-N12, בפגישה שיזמו טרופר ובנט, דנו הצדדים על ההתפתחויות על רקע העלייה בתחלואה - כיצד לקחת את לקחי העבר ולהתכונן לבאות. בנט אומר במהלך הפגישה כי הוא נגד בדיקות מהירות לילדים בכניסה למופעים, לטענתו "זה לא ריאלי".

בפתח הפגישה אמר שר התרבות טרופר: "יש פה שיח אחר וחדש. תודה לראש הממשלה ולשר הבריאות שמקשיבים לנו ושאוהבים תרבות וספורט. אכפת להם. הם עושים הכל כדי למנוע פגיעה בעולמות שלנו. שינינו את הפרדיגמה - תרבות היא לא הראשונה להיסגר ולא האחרונה להיפתח - היא במקום לגמרי אחר. יש ערך בתרבות ועבדנו על זה קשה". 

ראש הממשלה בנט הוסיף: "אנחנו לא רוצים לסגור, רוצים להיות קשובים לאנשי התרבות. אנחנו לא באים נעולים, באנו לשמוע אתכם. אנחנו בעד התו הירוק, תכף נבין את הייתכנות". נעם סמל, מנכ"ל הבימה, השיב לדבריהם של השניים: "זו פגישה הסטורית. עוד לא היה כזה וזה מבורך". כוכבת הילדים מיקי אמרה: "תודה רבה שאתם מקשיבים לנו. זה לא מובן מאליו. הייתה שנה וחצי קשה מאוד. מקווה שיימצא פתרון לבדיקות המהירות, אם התו הירוק יחזור". 
מתוך פגישת הממשלה עם נציגי התרבות (צילום: חיים צח, לע"מ)
מתוך הפגישה עם נציגי עולם התרבות | צילום: חיים צח, לע"מ
 
"אנחנו צריכים להבין את ההשלכות עליכם", הוסיף. "אני לא רוצה להגיע לפיצויים כי אני רוצה שמראש לא נצטרך לסגור שום דבר, זו המטרה. אנחנו רוצים מראש לא להגיע למצב של הצורך בפיצויים, כי זה פוגע פגיעה אנושה בהכל".

גורם במשרד התרבות אמר אתמול כי אחרי כמה וכמה פגישות שהתקיימו עם משרד הבריאות, מסתמן כי יחול תו ירוק על כל ההופעות. "אנחנו מקבלים על כך חיזוקים מהשטח, כי גם בעלי המקומות לא רוצים לקחת אחריות על הדבקות". שאול מזרחי, הבעלים של הבארבי, סיפר ל-N12: "התו הירוק הוא מבורך. גם כשפתחנו בגל הקודם ועבדנו קשה על הבדיקות - זה נתן לאנשים ביטחון. לסגור לגמרי זה ישבור את העסקים, בינתיים גם לא הגבילו את הקהל".
 
"הרגשנו שלא מנסים לרצות אותנו אלא שומעים ומנסים להבין יחד איתנו את הנושאים והפתרונות", מסכם גיא בסר, מבעלי חברת בלוסטון, את הפגישה בריאיון ב"מהדורה ראשונה" בחדשות 12. "היום הובהר שלא יהיו הגבלות על אירועי ילדים… בדיוק כמו שהם מסתובבים בקניונים". ומסכם את דבריו בהודעה החד משמעית שנאמרה בשיחה: "הקהל יכול להמשיך להנות בביטחה כרטיסים לאירועים ומופעים"