אחרי שלפני כחודש דווח שהזמרת והחיילת אלסי דול, לא יכולה להמשיך ולסיים את קורס "נתיב", קורס הגיור של צה"ל משום שהיא מופיעה מול שני המינים - כוכבת הילדים קיבלה היום (חמישי) מכתב חריף מבית הדין הצבאי האחראי על הגיור, המסביר לכאורה את ההחלטה לסיים את הליך הגיור שלה במסגרת הצבא.

במכתב הסבירו הרבנים החתומים כי לטענתם היא שיקרה בכך שסיפרה שהיא חוגגת רק חגים יהודיים. בהמשכו צורף תמלול של סרטון שהעלתה דול לרשתות החברתיות לפני כמה שנים, ובו אמרה: "אני חוגגת כריסמס. פשוט תכבדו את זה ותזרמו עם זה". "אין שום צורך לומר כי אין ספק שמי שחגג חגים לא יהודיים יכול להתגייר, אבל הבעיה היא לא לומר לנו את האמת", טענו. 

בהמשך הנימוקים, צורפו לינקים הן לסרטונים שלה והן לשירים שלה, המובאים כהוכחות לכאורה. "במרשתת מוצגים לראווה סרטונים רבים שבחלקם המטרה היא לכאורה להחפיץ את גופה", נכתב. למשל, בהתייחס לסרטון שבו היא לבושה בבגדי אחות, נכתב: "היא עוסקת בגירוי יצרים באמצעים שהיא מפעילה על המאושפזים בבית החולים; כך לפחות הדבר עשוי להיראות. לא נוכל להימנע מלומר שקשה לראות שהסרטון לא מכובד כראוי את המקצוע".

"אם נראה לאורך ימים שינוי כנדרש בדרכה של המועמדת, ואם נוכל בעתיד להתרשם לטובה מכנותה וממחוייבתה, נוכל לראות אפשרות לקבל את בקשת הגיור", הוסיפו. "אנו מצפים לכל החלטה מצדו של מועמד לגיור, ולבנו פתוח לאפשרות של שינוי והתחדשות". אחרי הריאיון למהדורה המרכזית, היא רותקה ל-10 ימים. 

אלסי דול (צילום: רותם לבל)
אלסי דול | צילום: רותם לבל

דול, בת 18, נמצאת כעת בטירונות. היא אומצה מאוקראינה כשהייתה בת שבועיים בלבד, וגדלה עם אב נוצרי ואמא יהודייה. בשיחה עם N12 אומרת היום אמה, ליאת קופלנד על המכתב: "זה לא מכתב, זו לא חוות דעת - זה פשוט רצח אופי. אין כאן שום דבר קונקרטי, מלבד להשפיל אותה או להפוך אותה למשהו שהיא לא. מה זה קשור לגיור כל מה שכתוב כאן? היא כל בוקר קמה ומתפללת, היא מצאה בעצמה 'משפחה מארחת', כמו שהחוק מחייב. היא מאוד מחוייבת לזה. זה פשוט רצח אופי".

מדובר צה"ל נמסר: "הגיור בצה"ל נעשה בכפוף לקריטריונים הנהוגים ברבנות הראשית לישראל והתהליך כרוך בתנאים ברורים אשר נקבעו על ידי בית הדין הרבני ומוכרים לחיילים מבעוד מועד".