טקס פרסי אקו"ם למוזיקה ישראלית התקיים אמש (שלישי) אחרי הפסקה של שנה בעקבות הקורונה. החגיגיות וההתרגשות נרשמה באוויר, כשאל הבמה עלו בזה אחר זה מקבלי הפרסים השונים, ביצעו חלק משיריהם ונשאו כמה דברים בפניי הקהל.

בפרס מפעל חיים זכתה מירית שם אור, שסיפרה כמה היא מתרגשת, והודתה לשורה של אנשים שליוו אותה בדרכה, כולל לצביקה לפיק. שם אור, קיבלה את הפרס על כך על כך שהייתה לאחת מהחלוצות בפופ הישראלי וייצרה להיטים רבים, בעיקר של בעלה לשעבר פיק. בקהל נכחה בתה דניאלה פיק שהגיעה יחד עם בעלה, הבמאי ההוליוודי קוונטין טרנטינו.

חנן בן ארי מופיע בטקס פרסי אקו"ם 2021 (צילום: n12)
"אין כבוד גדול מליצור בעברית". חנן בן ארי | צילום: n12

העובדה שטרנטינו ישב בשורה הראשונה גררה לא מעט תגובות הן מהקהל, הן מהמנחה יאיר ניצני והן מהאומנים. חנן בן ארי, שזכה בפרסים "מחבר השנה" ו"השיר המושמע של השנה", אמר: "יושב כאן בקהל אדם שזכה באוסקר, אבל לא הייתי מתחלף איתו לשנייה – כי אין כבוד גדול יותר מליצור בעברית". בן ארי הודיע שיתרום את הפרס הכספי לגיוס המונים עבור יוצרים צעירים בתחילת דרכם.

עדן חסון, שחגג את יום הולדתו ה-27 אתמול, סיפר על כמה הוא מתרגש שכבר בגיל הצעיר הזה, יש לו ברקורד שני פרסי אקו"ם. בשיחה עם N12 הוסיף על ההתרגשות מהמעמד וסיפר על החשש מסגירת תעשיית ההופעות והתרבות בשנית, בעקבות הקורונה: "יש פחד מאוד גדול שזה יחזור. אנחנו מאוד מקווים שיהיה בסדר, שנצליח לעבור את זה וללמוד לחיות עם המגפה". 
עדן חסון מופיע בטקס פרסי אקו"ם (צילום: n12)
עדן חסון, חגג יום הולדת על הבמה עם 2 פרסים מאחוריו | צילום: n12

יסמין מועלם, שזכתה עם שקל בפרס שיר השנה על "מסיבה", אמרה ל-N12: "זה כבוד עצום להיות כאן בחדר אחד עם כל האנשים המוכשרים האלה. זה מטורף". בנוגע לחשש מהשלכות העתידיות של העלייה בתחלואה אמרה: "מה שקורה מזכיר תקופה שחשבתי שמאחורינו. זה אי ודאות, נקווה שכולם יהיו בריאים, והכל יתייצב ויישאר נורמלי". 

פרס מפעל חיים נוסף הוענק לאתי אנקרי, שאמרה: "אפשר היה למלא את כל האולם הזה באנשים שהייתי רוצה לומר להם תודה. ראשית תודה לבורא עולם, ותודה לילדים שלי שלא תמיד היה להם כל כך קל לגדול עם אמא שהיא זמרת מפורסמת". אנקרי התייחסה גם להחלטה שלה להפסיק להופיע מול קהל מעורב: "זה קצת כמו לצאת לפנסיה. אני עובדת הרבה עם נשיםם, ואני חושבת שיש בזה הרבה כוח". 

שר התרבות והספורט חילי טרופר כיבד בנוכחותו וברך את הזוכים בפרס שהוענק בתום שנה לא פשוטה עבור עולם התרבות. ג'וני גולדשטיין זכה בפרס "מעבד השנה", ובתואר אלבום השנה זכה "עלייתו ונפילתו של שם טוב האבי", של תמיר בר, ישי סוויסה ורביד פלוטניק.

נגה ארז זכתה השנה בפרס "פריצת השנה", למרות שהיא לא בתחילת דרכה הקריירה, אבל פרצה לתודעה הישראלית באופן משמעותי השנה. בסרטון שהוקלט מבעוד מועד ביקשה לציין את "המוח שמאחורי הפרויקט" אורי רוסו, והודתה על הבחירה בה. יורם רותם, עורך המוזיקה הראשי של גל"צ קיבל פרס מיוחד מאקו"ם, כמו גם דלית עופר, לשעבר מנהלת גלגלצ. רותם קרא על הבמה שלא לסגור את גל"צ ומנה את הפרויקטים האחרונים שלטענתו "לא היו יכולים לקרות בשום מקום אחר". 

עוד חולק בטקס פרס הוקרה מטעם דירקטוריון אקו"ם ל"קרן נכט" על תרומתה של הקרן לקידום המוסיקה והיוצרים בישראל. במאי 2020, לדוגמה, תרמו יותר מ-3.5 מיליון שקלים שעובדי התעשייה שנקלעו לקשיים עקב מגפת הקורונה. ניתן גם פרס מיוחד מטעם הדירקטוריון ליוצר, המלחין והמוזיקרי גרי אקשטיין ("אני הולך לבית שאן", "פתאום כשלא באת"), על תרומתו הרבה ליצירה והתרבות הישראלית.