הקומיקאית והשחקנית איימי שומר, שיתפה הלילה (ראשון) שעברה ניתוח לכריתת הרחם ולהסרת התוספתן, בגלל מחלת האנדומטריוזיס שממנה היא סובלת. בסרטון שהעלתה לחשבון האינסטגרם שלה ממיטת חוליה, בוקר אחרי הניתוח, סיפרה על שעבר עליה. 

בסרטון, אותו צילם בעלה, השף כריס פישר, מספרת שומר בת ה-40: "הרופא מצא 30 נקודות של אנדומטריוזיס, אותן הוא נאלץ להסיר. המחלה תקפה גם את התוספתן, לכן גם הוא הוסר. אני סובלת מכאבים". לצד הסרטון כתבה הקומיקאית: "אם אתן סובלות מכאבים עזים, יכול להיות שיש לכן אנדומטריוזיס".

View this post on Instagram

A post shared by @amyschumerאנדומטריוזיס היא מחלה שפוגעת ב-1 מכל 10 נשים בעולם, ובה תאי רירית הרחם מתפתחים מחוץ לו. חלק מהתסמינים הבולטים הם כאבים עזים בזמן מחזור, בעיות שקשורות למערכת העיכול ועלולות להיווצר גם בעיות פוריות.

זו לא הפעם הראשונה ששומר מדברת בגילוי לב על המחלה, שנשים רבות כלל לא יודעות שקיימת. חוץ משומר, בשנת 2018, חשפה יוצרת "בנות", לנה דנהאם שהחליטה לעבור הסרה של הרחם, כשהייתה בת 31. היא הסבירה: "אני יודעת שזו לא האופציה הטובה עבור כולן, שלא בטוח שהכאב יעבור", אך עם זאת, החליטה לשים קץ ל"שנים של ניתוחים מורכבים".בריאיון לחדשות 12 לפני כחודש, סיפרה הדוגמנית שירלי בוגנים, שרק אחרי 10 שנים של ניסיונות להיכנס להיריון שכללו טיפולים כואבים ועתירי הורמונים, נודע לה שהיא סובלת מאנדומטריוזיס. בפוסט באינסטגרם חודשיים קודם לכן, היא שיתפה על כך שעברה ניתוח להסרת הנגעים של המחלה.