בריאיון לחדשות 12 מיוני האחרון, אמרה אולה קרבצ'נקו, א"ק מפרשת רצח תאיר ראדה, שהיא מקווה שיום אחד יזכרו אותה בזכות הציורים שלה, ולא בגלל הפרשה העגומה. בדרך להגשמת הבקשה הזו, ביום שישי הקרוב (1.10.21), ציוריה של קרבצ'נקו, יגיעו לכותלי גלריית פרטר בתל אביב - שם תיפתח תערוכת היחיד הראשונה שלה - שאצרה ויזמה האומנית תמה גורן. 

ד"ר רועי ברנד, אוצר התערוכה והבעלים של הגלריה לא הכיר את הסיפור של אולה לפני שראה את הציורים שלה. "לא ידעתי על קיומה ובטח לא על כל מחול השדים שסביבה", הוא מספר. "ועדיין, כשראיתי את העבודות פשוט נדהמתי. זה יוצא דופן, זה אחר. יש פה איכות ואינטנסיביות. רואים שיש כאן משהו קשה, זה לא מתיפיף או נעים, אבל זה אחרת לגמרי מכל מה שאני מכיר. אני אוצר תערוכות, אני מכיר את הסצנה של האומנות הישראלית מקרוב וזה פשוט תפס אותי".

View this post on Instagram

A post shared by Yes, I am an artist. (@ola_timer)
"אחרי שראיתי את העבודות, קבענו פגישה והתחלנו לדבר", אומר ברנד. "זה היה אתגר. אלה חומרים לא פשוטים, לא בהכרח מסחריים - כאלה שלא ברור איך תמכור. זו הייתה כפפה גדולה להרים, אבל עשינו את זה". התערוכה מבקשת להתעסק דרך הציורים של אולה באחרוּת ובאיך החברה מקבלת את האחר. "כל אומן חושב שהוא מצייר אחרת. אבל מה זה אחרת? בהתחלה מה שבולט שם זה משהו שהוא לא מתנצל, כמעט חסר שיפוט עצמי, כמעט חסר ביקורת עצמית... להסתכל על הדברים בצורה קשה, חדה, ובאותה מידה לא מפוחדת. עד הסוף". "אם נסתכל על עצמנו בכנות שבה היא מסתכלת על עצמה נשתגע. אנחנו מפחדים", ברנד קובע. "נפעמתי מכמה היא אינטליגנטית. אני לא חושב שהדעה שלי או ההסתכלות שלי על הציורים השתנו אחרי שהבנתי את הסיפור שלה. יש לה לא מעט פורטרטים, רואים את המבט שלה על עצמה. אני מקווה שדרך התערוכה הזאת נצליח להעלות את הנושא של אחרות חברתית. בעל כורחה אולה נושאת את הדגל של הדבר הזה - יש פה הזדמנות לראות איך אנחנו כחברה מתייחסים למקומות האלה ולהשתפר".