שיתוף הפעולה הראשון בין רמי קליינשטיין ונועם חורב יצר את הלהיט "מתנות קטנות". "תשמע אין מסיבת סיום היום שאין 'מתנות קטנות'", מספר הפזמונאי נועם חורב, "והצלצולים בבית ספר זה בכלל…", ורמי קליינשטיין מבהיר: "וזה בכלל לא כוון לשם". אחרי שהשיר יצא הבינו השניים שיש להם מתנה ביד והחליטו לקחת אותה צעד אחד קדימה - "עשיתי את ה-טלפון לרמי", מספר חורב, "ואמרתי לו: 'בוא ניקח אתה הדבר הזה, את העולם הזה, ונרחיב אותו לאלבום ילדים משותף'".

השיר באמת הפך לעולם שכולל אלבום, ספר, אפליקציה אינטראקטיבית ואפילו סדרה בת 12 פרקים - בכל פרק יתארחו האומנים שמשתתפים באלבום, כשהקונספט הוא חנות מתנות שקליינשטיין הוא הבעלים שלה. "זה חוויה שאני לא מכיר", משתף קליינשטיין חוויות מהצילומים, "סט עם במאים, שחקנים וקאט. להיכנס ולזכור את כל הטקסטים, מי זוכר טקסטים?".

הראל סקעת ועידן רול. יולי 2021 (צילום: פרטי,  יח"צ)
מאז הילדים עושה יותר פרויקטים לילדים, הראל סקעת | צילום: פרטי, יח"צ

בין האורחים המשתתפים בפרויקט אפשר למצוא את שירי מימון, אליעד נחום, לי בירן, ישראל קטורזה, מירי מסיקה, רומי דלומי, יובל המבולבל ועוד. משה פרץ, שמשתתף גם הוא בפרויקט, מספר כי מזמן רצה לעשות דבר דומה: "החלום שלי היה לעשות משהו לילדים, עם תוכן. להיות עם הילדים שלי בלילה ולשים להם שיר ערש, אני חושב שזה רגע קסום ומתנה לכל החיים", מספר פרץ. 

גם הראל סקעת מוצא את הפרויקט ייחודי ובעל משמעות: "מאז שארי נולד אני משתדל לעשות דברים לילדים שיש לי בהם אג'נדה. מבחינתי שישמיעו את השיר בגן, זה חלק ממערך החינוך שהייתי רוצה שהבן שלי ישמע". משתתפת נוספת היא כוכבת הילדים המיתולוגית ציפי שביט, שכבר שמעה וראתה הכל, ועדיין מתרגשת: "כשנכנסתי ראיתי את התמימות. לי זה הזכיר קלאסיקות גדולות וזה באמת מדהים", מחמיאה שביט ומנשקת את קליינשטיין.

הילד הטוב של הפופ הים-תיכוני (צילום: החדשות)
ישמח שיהיה שיר ערש, משה פרץ והמשפחה | צילום: החדשות

בעבר אומנים רבים היו יוצרים גם אלבומים לילדים, קליינשטיין וחורב מונים את אריק איינשטיין, יוני רכטר, יהונתן גפן ונורית גלרון. "עשו דברים כאלה ואז היה שקט", אומר רמי, "ואני חושב שיש צמא, גם להורים לא רק לילדים, לקבל חומר שהם יכולים להתחבר אליו. משהו עם ערך נוסף כמו שהיה לכבש ה-16".