הספר "דרך החומוס" שכתבו אריאל רוזנטל, דן אלכסנדר ואורלי פלאי-ברונשטיין, יוצג לטקס חגיגי לציון יום השלום הבין-לאומי של האו"ם שייערך היום (שלישי). האירוע יתקיים בבית אלפרד נובל שבשבדיה, בהשתתפות מנהיגים מכל העולם במסגרת פתיחת המושב השנתי של האומות המאוחדות. יום השלום הבין-לאומי מצוין מדי שנה ב-21 בספטמבר ומוקדש לשלום עולמי, והשנה האירועים מתקיימים בסימן אקולוגיה וקיימות.

"דרך החומוס" הוא ספר בישול, עיון ואומנות, העובר דרך עזה, תל אביב, ירושלים, דמשק, קהיר וערים נוספות, במסע קולינרי שעיקרו האנושיות. על כריכת הספר מתנוססת המילה חומוס בשלוש שפות המתארות את חזונו. יחד עם יוצרי הספר השתתפו עוד עשרות צלמים, מאיירים, שפים, מסעדנים, חוקרים ומענים ברחבי העולם כדי ליצור אותו. הוא זכה לתארים "הספר הטוב ביותר בעולם" ו"הספר הטוב ביותר לשלום" בתחרות פרסי הגורמנד, הנחשב ל"אוסקר של הקולינריה", ואף הגיע לידיהם של האפיפיור והנסיך צ'ארלס.

דן אלכסנדר, דרך החומוס
דן אלכסנדר, העורך הראשי ומעצב הספר

מארגני הטקס הסבירו את הבחירה כ"צעד מעורר תקווה להתאוששות טובה יותר לקראת עולם שוויוני ובר קיימא. הרעיון האוטופי של הספר ושיתוף הפעולה הראשון מסוגו בו משתתפים פלסטינים, לבנונים, מצרים וישראלים, ממשיך להכות גלים". העורך הראשי ומעצב הספר דן אלכסנדר הגיב לידיעה ואמר: ״אנחנו גאים בבחירה של האו״ם ושמחים להמשיך במסע שלנו למען שוויון ועולם טוב יותר. הרעיון אשר נשמע היה הזוי עם יציאתו לדרך, הולך ותופס תאוצה בעולם. מי ייתן והשנה הזו תביא איתה סדר חברתי חדש ושוויון במזרח התיכון. לכולם.״