"ההרגשה - שאת לא רצויה ושלא מאמינים לך": יוצאת הריאלטי גל גברעם סיפרה הלילה (בין שלישי לרביעי) כי הלכה לתחנת המשטרה כדי להגיש תלונה על הטרדה מינית נגד סוכן הדוגמניות שי אביטל, שנגדו כבר נפתחה חקירה פלילית, וביקרה בחריפות את המשטרה. "הלכתי להתלונן וגלגלו אותי מכל המדרגות - איפה הצוות שאמרתם שהקמתם?", שאלה. "איפה השר לביטחון הפנים עמר בר-לב? ביקשתם שנבוא להעיד". השר בר לב, מפכ"ל המשטרה ומשטרת מחוז ת"א הגיבו על האירוע, התחייבו לבחון את המקרה ולהציג את ממצאי הבדיקה עוד היום.

"כולם אמרו שאם את יכולה אז תלכי להעיד ואז יעשו לו משהו", אמרה גברעם בתחילת הסרטון. "והגעתי - הגעתי לתחנת משטרה כדי לתת את העדות שלי - לתת לכם עוד סיפור שהבן האדם הזה עשה. אני נכנסת לשם ורואה פקיד, אמרתי לו שאני רוצה להגיש תלונה על הטרדה מינית ושזה קרה לפני שנתיים, אז השאלה שנשאלת היא - 'למה באת רק עכשיו?'".

View this post on Instagram

A post shared by GG (@gal_gvaram)

"אמרתי לו שעכשיו אני לא מפחדת, אמרתי לו שזה קשור לפרשת שי אביטל והוא הרים את הטלפון", סיפרה. "כשהוא סיים את השיחה הוא אמר שהחוקרת תסיים עוד שעה וחצי ושאפשר או לחכות או להגיש תלונה מקוונת. השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, אמרתם שנבוא להעיד וזה לא משהו שהוא פשוט לעשות. אישה/נערה שמגיעה לתחנה הספציפית שאמרתם שאפשר להתלונן בה, שומעת שאלה כזאת - היא מסתובבת והולכת".

"זאת שאלה מגעילה", אמרה גברעם בדמעות. "משטרת ישראל - איפה אתם? איפה אתה מפקד המחוז, איפה אתם כל השרים שעסוקים בלהעלות סטורי כל היום? שלחו אותי הביתה או לשלוח תלונה במחשב. אם שאלתם את עצמכם איך הוא מטריד 20 שנה וכולם שותקים? הנה התשובה שלכם. אני הלכתי וגלגלו אותי מכל המדרגות".

שי אביטל (צילום: מתוך "חשיפה", קשת 12)
סוכן הדוגמניות שי אביטל, ארכיון | צילום: מתוך "חשיפה", קשת 12

היא הוסיפה כי "איך אישה תתלונן ככה שאתם מזלזלים בה. איפה הצוות שאמרתם שהקמתם? איפה האנשים שאמורים לעזור ולתמוך בנו? חשבתי שיש לי מדינה שתשמור עליי ומשטרה שתגן עליי מאנשים רעים - זה לא בסדר ולא הגיוני מה שעברתי. ההרגשה הזאת שאת כלום ולא רצויה ולא מאמינים לך. משטרת ישראל ומפקד המחוז, לכל בן אדם ובן אדם שקשור לסיפור הזה - אתם צריכים להתבייש".

בתוך כך, אישה נוספת הגישה אתמול תלונה במשטרה נגד סוכן הדוגמניות שי אביטל, בטענה שאנס אותה. המתלוננת הגיעה לתחנת בליווי צוות תוכנית "חשיפה" שערך את התחקיר על אביטל. מדובר בתלונה השלישית נגדו, לאחר ששלשום הוגשו 2 תלונות מטעמן של נשים שטוענות שתקף אותן.

תגובת משטרת תל אביב: "מדובר בתקלה חמורה ולפיכך הנחה מפקד מחוז ת"א, ניצב עמיחי אשד, למנות קצין בודק לתחקור האירוע והפקת הלקחים הנדרשים. בנוסף, הנחה לתאם מיידית מפגש של חוקרת מצוות החקירה המיוחד שהוקם במחלק המוסר בימ"ר ת"א עם מגישת התלונה, ברגישות המתבקשת.

ימ"ר ת"א העמיד 2 מספרי טלפון:
0506437087
0506447124
שיהיו זמינים 24/7 לסיוע לקורבנות בתאום הגשת תלונה ביחידה.

צר לנו על התחושה הקשה שנגרמה מאופן הטיפול בכניסה לתחנה ונמשיך לנהל את החקירה ברגישות המתבקשת, ע"י מערך חקירות ייחודי שהוסמך והוכשר לכך".

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב: "האירוע שהתרחש הלילה בו נדחתה הגשת תלונתה של גל גברעם הוא רע ולא היה צריך לקרות. מפכ״ל המשטרה ואני שמנו בראש סדר העדיפויות את השרות שעל המשטרה לתת לאזרח ובוודאי בנושא הגשת תלונה נגד פגיעה מינית. לכן עם כניסתי לתפקיד התחלנו בצעדים להתמודד עם הנושא ומיניתי יועצת לנושאי מגדר בלשכתי. אני מתנצל בפני גל, ויחד עם המשטרה אאתר את נקודות החולשה ונתקן".

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי, הגיב: "הליך תלונתה של גל גברעם נבדק כעת ברמות הבכירות ביותר במחוז ת"א והוא יבחן גם על ידי יחידת השירות הארצית וממצאי הבדיקה יוצגו עוד היום. אנו נפיק מהבדיקה את כל הלקחים בכדי שמתלוננות ומתלוננים שמגיעים לתחנות המשטרה יקבלו את היחס והשירות הטוב ביותר.

עם כניסתי לתפקיד שמתי את נושא השירות לאזרח בראש סדר העדיפויות ולא אסבול חוסר רגישות כלפי מי שמגיע לתחנת המשטרה בכדי להגיש תלונה. נבדוק ברצינות את האירוע ונתקן במהרה את הליקויים".