"קראתי את כל התסריט כמה פעמים עד שהבנתי הכל. ממש בניתי לעצמי עץ משפחה", מודה דניאל ליטמן שמשחק את יהודה בטלנובלה החדשה. כיאה לחוקי הז'אנר - ב"בעלת החלומות" יש עשרות דמויות, היחסים מורכבים והעלילה הולכת ומסתבכת. "זו טלנובלה שמודעת לעצמה", הוא מבטיח, "היא קצת מזכירה את הטלנובלות של פעם אבל משחקת עם חוקי הז'אנר".

בכלל, נדמה שליטמן לא שלם עם ההגדרה הקלאסית לטלנובלה - "באופן כללי אני חושב שלהגדיר דברים זה לא טוב. אני לא אוהב להגיד מה סוג התוכנית שאני משחק בה". מבחינתו, כל הז'אנרים שווים: "יש לי מטרה והיא להביא אמת מסוימת לדמות, לתפקיד ולסדרה. מה זה משנה אם זה טלנובלה, דרמה או סרט? אם אני אגדיר מה אני משחק אני רק אכשיל את עצמי".

מתוך הסדרה בעלת החלומות (צילום: אוהד רומנו, באדיבות HOT בידור)
סט שחקנים רחב | צילום: אוהד רומנו, באדיבות HOT בידור

ובכל זאת, הסדרה החדשה עומדת עלילתית בחוקי הפורמט עם שני קווי עלילה מרכזיים - הראשון, סיפורה של משפחה עשירה, בעלת רשת מלונות, שהאבא בה חולה במחלה סופנית ואמור להוריש לביתו החורגת את כל רכושו. במקביל, אחיו של האבא שולח מישהי שתתחזה למפרשת חלומות ותשכנע אותו להעביר את כל רכושו דווקא לאח. 

נקודת ההשקה היחידה בין שני הסיפורים, כרגע, היא דמותו של ליטמן - יהודה. "מראש ידעתי שהוא יהיה דמות מרכזית בעלילה, לכן היה לי חשוב להיות מעורה בכל הפרטים הקטנים" הוא מספר, ומוסיף שכדי לא לפספס כלום, היה מדבר כל ערב עם שירה אלון היוצרת.

"מה זה משנה אם זה דרמה או טלנובלה? אם אני אגדיר מה אני משחק אני רק אכשיל את עצמי"

בסדרה משתתפים גם אליאנה תדהר, שושה גורן, צופית גרנט, יורם טולדנו, יעל בר זוהר, חנן סביון, עומר חזן והרשימה עוד ארוכה. "לעבוד על סט גדול יכול להיות לא פשוט ואפילו מאתגר, והיו ימים שזה היה מאתגר", אומר בכנות ליטמן, "אבל הכל התנהל בנועם וכולם התגייסו למען המטרה". 

המטרה המדוברת הייתה לא קלה - צילום  30 סצנות מדי יום, משימה שדרשה מהשחקנים יכולת למידה מהירה וביצועים מושלמים. "אני אוהב לעבוד על כל סצנה עד שהיא יוצאת טוב אבל בז'אנר הזה אין זמן וצריך להביא תוצאה מסוימת מאוד מהר, אז חשוב שלכל השחקנים יהיה את הניסיון הדרוש". 

מתוך הסדרה בעלת החלומות (צילום: באדיבות HOT בידור)
מניע את העלילה, ליטמן ושושה גורן | צילום: באדיבות HOT בידור

לצידך משחקת גם אודיה רש שהגיעה מהוליווד. העבודה איתה עשתה לך חשק לנסות את מזלך מעבר לים?
"אני תמיד אומר שאני פשוט רוצה לעבוד במקום הכי טוב, עם התנאים, תסריטאים ובמאים הכי טובים בעולם, שגם נותנים את הסיכויים הכי טובים להצלחה. לא משנה איך קוראים לזה ואיפה זה ממוקם בעולם. זה כמו כדורגלן שרוצה להגיע לאירופה כי שם הקבוצות הכי טובות, אז גם אני שואף לעבוד בעבודה הכי טובה".

כנראה שהגישה שאימץ לעצמו עובדת - בשנים האחרונות ליטמן נמצא בכל מקום: "החממה", "נעלמים", "פולמון", "שלטון הצללים", "כדברא", "צפוף" ו"תאג"ד", הן רשימה חלקית בלבד. "אני מאמין שכל אדם צריך לקום בבוקר וללכת לעבודה", מסביר. "כל הסדרות האלה הן רק תוצאה של העבודה הקשה שאני משקיע כל יום ואני נהנה מזה. אני מרגיש מבורך שאני עובד בעבודה שמאפשרת לי לספר סיפור לקהל, להתבטא ולהעביר מסר מסוים".

"אני אוהב לעבוד על כל סצנה עד שהיא יוצאת טוב, אבל בז'אנר הזה אין זמן"

נראה שמבחינת העבודה הקורונה בכלל לא השפיעה עליך.
"הקורונה השפיעה על כולם, גם עליי, אבל חלק מההשפעות היו גם חיוביות. אין ספק שזו מהלומה גדולה לכל האנושות וליבי עם מי שנפגעו בריאותית ועסקית. אבל אני חושב שקרו גם הרבה דברים חיוביים ומבחינתי זו הייתה הזדמנות לעצור הכל ולעשות חשבון נפש". למי שתהה - הוא ניצל את הזמן, בין היתר, כדי ללמוד לבנות בעץ רהיטים לבית. 

עד היום התנסה ליטמן רק בסדרות ותוכניות טלוויזיה, ופתאום משהו נפתח והוא עובד על 3 סרטים חדשים במקביל. "חזרתי לפני כמה ימים מאוקראינה מצילומים של סרט מאוד מיוחד - מחזמר על מלחמת ששת הימים שמתעסק בפוסט-טראומה שלא היה במודעות אז. צילמתי לא מזמן סרט אקשן עם מאור שוויצר ויש עוד סרט מקסים שאני עובד עליו עכשיו אבל לא יכול לפרט מעבר". 

מתוך הסדרה בעלת החלומות (צילום: אוהד רומנו, באדיבות HOT בידור)
צילום: אוהד רומנו, באדיבות HOT בידור

אז מה יקרה עם יהודה בהמשך הסדרה? יש למה לחכות?
"בדרך כלל טלנובלות שומרות את הדמויות על אש נמוכה, בעיקר בפן הרומנטי. אנחנו החלטנו שיהודה יהיה ישיר ויודה בפה מלא שהוא מאוהב בנור ורוצה להיות איתה וזה היה מקסים. יהודה הוא אחת הדמויות הבודדות שלא רוצה משהו מהחברה, רוצה שיהיה לכולם טוב ומשמיע את הקול השקול, אבל לפעמים זה שמכיל צריך שגם ישמעו אותו, וכשזה לא קורה זה יכול ללכת למקומות פחות טובים. בקיצור - יש לו מסע ארוך, כנה ואמיץ לעבור בסדרה".

"אחרי שידור הפרקים הראשונים דיברתי עם המשפחה שלי והם אמרו לי 'בדרך כלל אנחנו יושבים ומנתחים אחר כך את מה שראינו, אבל הפעם פשוט נהנינו'", הוא מתאר את חווית הצפייה. "עבדנו קשה מאוד על הסדרה ואתה תמיד מקווה שמה שעשית יצליח להגיע לקהל בבית. ניסינו לייצג אמת מסוימת. גם אם זה סיפור שלא קרה במציאות, התחושות והרגשות שבו הם כנים", את שאר עבודת השיווק משאיר ליטמן ליקום. "מקווה שהקהל ייהנה. סדרה מאוד קלילה וכיפית, סוג של ממתק".

"בעלת החלומות" משודרת בימים שלישי-חמישי בשעה 20:00 ב-HOT בידור, HOT VOD וב-Next TV