הלם היכה היום בעולם התקשורת, עם הידיעה על מותו של העיתונאי והפרשן הצבאי רוני דניאל, שמת היום (שני) מדום לב. רבים מהעיתונאים שעבדו לצידו לאורך השנים, כמו גם ראש הממשלה נפתלי בנט ופוליטיקאים נוספים ספדו לו.

ראש הממשלה נפתלי בנט ספד לו: "רוני לא היה רק פרשן צבאי, הוא היה קולה של תקופה אחרת, של ארץ ישראל הטובה, של אהבת המדינה ושמירה על ביטחונה, של הקיבוץ והעיר גם יחד. ביקר כשצריך, נתן מילה טובה כשהגיע". בהודעה ממשרד הביטחון נמסר: "המשרד אבל על לכתו של רוני דניאל, מבכירי הפרשנים הצבאיים. רוני, תחסר לנו מאוד. יהיה זכרך ברוך".

נשיא המדינה ספד גם הוא לדניאל: "'להיות ישר והגון זו לא הבלחה של רגע זו דרך חיים'. כך תיאר בפניי רוני דניאל את תפיסת עולמו בהודעת הוואצאפ האחרונה שכתב לי לפני מספר שבועות. איבדנו את פס הקול הייחודי, הישר והבוטח, ההגון והמקצועי של עיתונאי אוהב אדם, אוהב המדינה ואוהב העם. רוני דאג במשך שנים, מדי יום ביומו לכל חייל וחיילת ולביטחונה של מדינת ישראל מאז היה לוחם ומפקד במלחמת ששת הימים ועד יומו האחרון. תנחומיי הכנים והדואבים למשפחתו של רוני ולכל אוהביו הרבים. יהי זכרו ברוך!".

ראש האופוזיציה בנימין נתניהו ספד גם הוא: "שמעתי בצער על פטירתו של רוני דניאל שליווה את המדינה בסיקור המלחמות והמבצעים הצבאיים, פיגועי הטרור והפעולות הרבות שביצעו כוחותינו לסיכולם. אני שולח תנחומים לבני משפחתו, חבריו ומוקירי זכרו. יהי זכרו ברוך".

ראש השב"כ נדב ארגמן מסר: "עשייתו העיתונאית של רוני דניאל מלווה את העשייה הביטחונית של מדינת ישראל למעלה משישה עשורים. אהבתו למדינת ישראל לצד תשוקתו לעשייה עיתונאית, בלטו לעין כל. עוד מימיו בשדות של קיבוץ מעוז חיים, ובמהלך הקריירה העיתונאית המפוארת, לצד התואר פרשן, רוני היה ונותר איש שטח בכל רמ״ח אבריו. קולו יחסר בתקשורת הישראלית. משתתפים בצערה הכבד של המשפחה. יהי זכרו ברוך."

גם במשטרת ישראל ספדו לדניאל: "משטרת ישראל מרכינה ראשה על לכתו בטרם עת של הפרשן הצבאי של חדשות 12 ואיש התקשורת רוני דניאל ז"ל. לצד עבודתו העיתונאית רבת השנים כעיתונאי שמסקר את צה"ל השב"כ ויתר גופי הביטחון, סיקר רוני דניאל לאורך שנים ארוכות גם את משטרת ישראל ומשמר הגבול בפעילויות ביטחוניות מגוונות. רוני היה מלח הארץ ופס קול חשוב ומשמעותי בתולדות התקשורת בישראל. משטרת ישראל משתפת בצערה של משפחת דניאל ובצער מערכת חדשות 12 שאותה ליווה רוני דניאל מיום הקמתה. יהי זכרו ברוך".

אלון בן דוד, הפרשן הצבאי של חדשות 13 ספד לרוני בדמעות בשיחה עם N12, ואמר: "הוא קודם כל היה חבר, אח. התחלנו כמתחרים ונהינו חברים. עברנו המון ביחד. אחד הדברים שאופייניים לתחום שלנו זה שאנחנו עומדים יחד אותם קטיושות ואותו גשם ואתה שמש קופחת, ואנחנו עוברים הכל ביחד. הוא מסמל את כל מה שיפה בארץ - הוא בן אדם לפני הכל, הוא אבא, הוא חבר מדהים, הוא עיתונאי, הוא לוחם, הוא פטריוט ישראלי, הוא יודע לאהוב, והוא גם ידע להראות אהבה".

גם עמוס הראל, הפרשן הצבאי של "הארץ", נפרד מאדם שהיה לו לקולגה במשך שנים ארוכות. הוא סיפר: "הוא עיתונאי מזן שכבר אין כמוהו. הוא איש מאוד יוצא דופן באומץ הלב שלו, בחספוס, טוב לב, ידע ניסיון. פגשתי אותו בשטח בשבוע שעבר, עד יומו האחרון עבד, נמרץ, הוא מת בתור עיתונאי. היה לו אכפת ממה שקורה כאן. הלם גדול. היה פער עצום בין החספוס שלו מצד אחד, לבין הפרגון והטוב לב ברגע שהכרת אותו".

חברת הכנסת והעיתונאית לשעבר שלי יחימוביץ' ספדה לו וכתבה: "רוני דניאל קלט אותי (יחד עם רזי ברקאי), באבירות ובנדיבות, ככתבת טריה שהגיעה מבאר שבע לתל אביב, ומאז היה חבר. החספוס לא מנע ממנו להיות טוב לב. איש מצחיק ביותר, עיתונאי שלא התבייש להיות פטריוט גם כשזה לא היה באופנה, שהפך לדמות אהובה על הכל".

השר אביגדור ליברמן הביע את צערו ושיתף בחשבון הטוויטר: "רוני היה מלח הארץ, איש שפיו וליבו שווים, ומהיכרותי הקרובה עמו כל שעשה היה מאהבה כנה למולדת. אני מחזק את בני משפחתו ושולח את תנחומיי הכנים".

שר הביטחון בני גנץ הספיד את דניאל: "לפני שבועיים פגשתי את רוני דניאל. הוא לא פתח בשיחה על ביטחון המדינה, הוא סיפר לי בעצב שהוא דואג למדינה. בכאב הוא שיתף אותי בצער שלו על מצוקת החקלאים, בגעגועים שהוא חש לממלכתיות הישראלית. רוני צמח מהשטח, ומעמדו נבנה במשך שנים על בסיס יושר, אנושיות ומקצועיות".

שרת הפנים איילת שקד, כתבה: "רוני דניאל, מאבני הדרך של התקשורת הישראלית, איש ארץ ישראל, פטריוט אמיתי... רוני תמיד דיבר על צה״ל עם ניצוץ בעיניים, זה כנראה מה שהשאיר אותו צעיר לנצח".

בכאן תאגיד השידור הרכינו ראש: "דניאל התחיל את דרכו העיתונאית ככתב בתחילת שנות ה-70 ב"קול ישראל" ובהמשך כמנהל המערכת בתל אביב. משתתפים בצער המשפחה, הקולגות והחברים בחדשות 12".