לראשונה מזה 35 שנה: סרט ישראלי מצליח להתברג לרשימת עשרת הסרטים הישראליים הנצפים ביותר בקולנוע. על פי גורמים בתעשיית הקולנוע המקומית, מספר הצופים שהגיעו לצפות באולמות הקולנוע בסרט "לשחרר את שולי" הגיע ל-800 אלף והוא נכנס למקום התשיעי ברשימת הסרטים המקומיים הנצפים ביותר אי פעם. הוא דוחק מהרשימה את "אנשים מצחיקים" של צבי שיסל מ-1978, ומתמקם מעל "קוני למל בתל אביב" של יואל זילברג מ-1976.  

הסרט האחרון שנכנס לעשירייה הראשונה הוא "שתי אצבעות מצידון" של אלי כהן מ-1986, שצפו בו 920 אלף בני אדם. בנוסף, רק סרט אחד הצליח להתברג אל אחד מ-30 המקומות הראשונים ב-30 השנים האחרונות - "אפס ביחסי אנוש" של טליה לביא מ-2014, שצפו בו 600 אלף בני אדם באולמות. 

עם זאת, "לשחרר את שולי", בבימויו של בן בכר ובכיכובם של שלישיית "מה קשור", עדיין רחוק מלכבוש את הפסגה שמאוישת מאז 1978 על ידי הסרט הראשון בסדרת "אסקימו לימון". בסרט הקאלט של בועז דוידזון צפו כ-1.3 מיליון ישראלים. במקום השני נמצא "קזבלן" ואת השלישייה הפותחת סוגר הסרט "סלאח שבתי".

גורמים בתעשייה אומרים כי מדובר רק בתחילת הדרך וכי לסרט יש עוד שבועות ארוכים בבתי הקולנוע, כולל חודש החגים, ולדבריהם צפויים לצפות בו עוד מאות אלפים, מה שעשוי להכניס אותו גם לחמישייה הראשונה. 

"לשחרר את שולי" מגולל את סיפורם של שלושה גברים - אביהו (ציון ברוך), נתי (שלום מיכאלשווילי) ובצלאל (אסי ישראלוף) - שטסים לקולומביה כדי לשחרר מהשבי את שולי (דוד שאול), בנו של אביהו, ומסתבכים על הדרך עם קרטל סמים. הסרט היה אמור לצאת לאקרנים בקיץ שעבר, אולם בשל מגיפת הקורונה, הגיע לבתי הקולנוע רק בסוף יוני 2021.