המוזיקאי, הגיטריסט, המלחין והזמר גרי אקשטיין הלך לעולמו היום (שני) בגיל 73 - לאחר מאבק ממושך במחלה. אקשטיין הותיר אחריו אישה ושתי בנות. בין שיריו המוכרים: "אני הולך לבית שאן", "קפטן ג'ק", ו"בוגי איתי הלילה". אחיו של אקשטיין, אישר בפני N12 את הידיעה. הוא הותיר אחריו אישה ושתי בנות - מועד ההלוויה טרם פורסם. 

בשנות ה-60, אז החלו את הקריירה, היה שותף אקשטיין בכמה להקות בהן להקת "מטריות", להקת "האצבעות" ו"להקת תל אביב". במרץ 1977 יצא לרדיו השיר "קפטן ג'ק" שהפך ללהיט, מה שהוביל להשלמת אלבום הבכורה שלו "מחזור א' תשל"ז".

ב-1979 הוציא את אלבום השני תחת שמו, שכלל את הלהיטים "בוגי איתי הלילה", "היום זה היום" ו"אני הולך לבית שאן". באותה שנה גם הקליט את הדואט "פתאום כשלא באת" עם שלמה ארצי. לאורך השנים עבד אקשטיין עם עשרות אומנים ישראלים. בין היתר הופיע לצד יצחק קלפטר, יגאל בשן ודני ליטני, הלחין את הפסקול לכמה מסרטיו של אסי דיין, הקליט ועיבד את האלבום "דרך המשי" של יהודית רביץ והפיק את אלבומו של אריק סיני.

ב-2008 לקה אקשטיין באירוע מוחי שהגביל את תנועותיו המוטוריות, אך לא פגע בזיכרון שלו. ב-2009 נערך לכבודו ערב הוקרה עם מיטב שיריו בהשתפתות אומנים רבים. בשנים האחרונות, סיפר בריאיון ל"מעריב" כי הוא סובל ממחלת כליות ונאבק על חייו.

 

שר התרבות והספורט חילי טרופר ספד לו: "התבשרתי בעצב על מותו של המוזיקאי המוכשר. גרי אקשטיין, שאת הקריירה המוזיקלית שלו החל כבר בשנות ה-60, אחראי לשירים ולפזמונים שנכנסו לפסקול עולם המוזיקה הישראלי והם ימשיכו ללוות אותנו גם בלכתו. יהי זכרו ברוך". 

הזמר שלמה ארצי ספד גם כן: "אני עם הדמעה על הרגע הלא נשכח שבו כשנכנסת לאולפן הרמת בקולך הייחודי את 'פתאום כשלא באת' בפתיחת השיר. או כשניגנת ויצרת בגיטרה שלך את הסולו המרקיד והמתוח בסוף השיר 'צוותא', סולו שקבע סטנדרט חדש בנגינה שלא היה עד אז. מעל לכול - החיוביות. הרצון להיות נוכח בשיר".

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Shlomo Artzi | שלמה ארצי (@shlomoartziteam)

גם הזמר יאיר ניצני ספד: "גרי היה מוזיקאי רב יכולות. גיבור גיטרה חשמלית אדיר עם סאונד גיטרה ייחודי, כותב שירים, זמר וגם מפיק ואיש סאונד משובח. הוא היה חלק מ"הגאנג" של אולפני קוליפון ביפו עם משה לוי, יהודה זיתון והאחים אזולאי ואולפני סיגמא בהמשך. חוץ מהאלבומים הנהדרים שלו הוא תרם להמון אלבומים ישראלים חשובים כזמר כנגן וכמפיק, וההצלחה שלו ב-1980 הייתה טריגר גם להקמתה של תיסלם. גרי הוא אחד מחשובי הרוק הישראלי אהבתי אותו והוא יחסר לי מאוד".