ישראל קטורזה הוא אחד הסטנדאפיסטים המצליחים בישראל, ואחד שלאחרונה הצליח להשפיע גם מחוץ לעולם הבידור. על החוויה הצבאית כאיש קבע שעיצבה אותו, הרצון לרצות את האבא שפרנסה ולימודים היו הכי חשובים לו והילדות לאחר שעלה מצרפת לאשדוד בגיל 4, ולמרות שהוא כבר שנים רבות באור הזרקורים, קטורזה מספר: "אני סוג של עוף מוזר, אני מרגיש לא שייך".

את הופעותיו הראשונות עשה קטורזה בבסיס רמון, בו שירת כאיש קבע. משם הוא התפתח ונהפך לאחת מהדמויות המזוהות ביותר בעולם הבידור הישראלי. קטורזה מספר כי הוא איש צבא במהותו, והמסגרת הנוקשה עיצבה את דמותו וזהותו: "הצבא עמוק בתוכי. אני עדיין איש קבע. בפנים אני אותו אחד מהפנימיה הצבאית. מה שחשוב זו משמעת ושמי שאחראי עלי יהיה מבסוט ממני".

ישראל קטורזה בראיון לדנה ויס‎ (צילום: החדשות 12, החדשות12)
"חמש דקות אחרי שאבא שלי נפטר עשיתי תמונה" | צילום: החדשות 12, החדשות12

קטורזה מספר על הבחירות שעשה בשביל לשמח את אביו, שהדגיש את הצורך בפרנסה ובלימודים. על מנת לרצות אותו הוא החליט ללכת לפנימיה צבאית ולהיות הנדסאי אלקטרוניקה, אבל בנקודה מסוימת זה הפסיק להספיק לו: "כשראיתי את הקטע הזה של הבמה ופתאום ראיתי שאני מצליח להצחיק אנשים ולגרום אושר אז הבנתי שזה המקום שאני רוצה להיות בו". את החוויה שלו מלהופיע הוא מתאר כ"אושר עילאי".

איש הבידור האהוד הוביל את מאבק אנשי התרבות בזמן הקורונה, ודרש שיאפשרו להם לחזור להופיע. הוא הרבה להופיע בוועדות הכנסת והיה הפנים של הקרב שניהל עולם התרבות. לאחר מכן כיכב קטורזה בקמפיין של משרד הבריאות למען עטיית מסיכות - הזדמנות נדירה עבור קומיקאי להשפיע על סדר היום. הוא מספר בהתרגשות: "פתאום אני עם הנשיא בחלונות בטלוויזיה, זה משוגע - אני לא מצליח להתחבר לסיטואציה שבה אני נמצא".

ומה הרגע שקטורזה הבין שהוא הצליח, שהוא עשה את זה? "עוד אין. יש עוד עבודה". קטורזה טוען שהצד הכלכלי של העסק לא מעניין אותו, וכי הוא לא יודע כמה כסף הוא מקבל על הופעות: "בחיים כסף לא היה שיקול. כל עוד אני יכול לתת לילדים מה שהם רוצים לא אכפת לי מכלום. החיים שלי הם לא סביב הדבר הזה".

ישראל קטורזה בראיון לדנה ויס‎ (צילום: בבילון פארק, נמל תל אביב)
קטורזה, "אני סוג של עוף מוזר" | צילום: בבילון פארק, נמל תל אביב

קטורזה מדבר על ההצגה החדשה שעולה בכיכובו, "פיפטי פיפטי פיפטי", המוצגת בכל רחבי הארץ. ההצגה סובבת סביב עיירה מדברית קטנה בה האזרחים מתים משעמום. בנוסף, קטורזה מככב בסדרה חדשה בקשת, "מה שבע", בה משחקים גם שניים מילדיו.

"מה שבע", הסדרה הקומית החדשה, תעלה ביום שישי הקרוב בקשת מיד אחרי אולפן שישי