כוכב "אקדמיית המטרייה" של נטפליקס, טום הופר (לותר הארגריווס, בשבילכם), סיפר בסוף השבוע האחרון על התמודדות לא קלה שליוותה אותו במשך שנים ארוכות. השחקן הבריטי, שמוכר גם בזכות הופעתו ב"דוקטור הו", "משחקי הכס" ו"מרלין", ידוע בין השאר בזכות גופו החטוב, ולא מעט מהתפקידים שגילם הדגישו את אותה גזרה מרשימה. אבל נראה שמאחורי החזות הבריאה - עמדו בעבר נפש שברירית וגוף חולה, כאשר השחקן סבל לאורך זמן מהפרעות אכילה.

בריאיון למגזין People, הופר חשף כי בעברו הוא איבד את עצמו בניסיון לשמור על אורח חיים בריא. חייו של השחקן אופיינו בהתמכרויות לחומרים מזיקים אותם הוא נהג להכניס לגופו. לדבריו, הוא היה מכור לסיגריות וניזון כמעט אך ורק ממזון מהיר: "אני די קיצוני בהרבה דברים שאני עושה. אם אני עושה את זה, אני עושה את זה עד הסוף, וזה מתקשר לדברים המזיקים שהייתי עושה. עישנתי 20 סיגריות ביום. אני יודע, הלם!". 

הופר המשיך והסביר כי "בשנות העשרים המוקדמות שלי, הייתי מעשן. הייתי אוכל ג'אנק פוד ברוב הימים. ביקור במקדונלדס הפך לארוחה של ביק מק עם שייק תות גדול, ואז עוד שני צ'יזבורגרים בצד. הייתי אוכל 12 סופגניות בביקור אחר, בלי בעיה בכלל. הייתי אוכל פיצה משפחתית של דומינוס בעצמי, אפילו שתיים כאלה בימי שלישי. מבחוץ, נראיתי כמו בחור שהולך לחדר כושר - אבל בפנים, הייתי במצב נורא. סבלתי מכאבי ראש והייתי חולה כל הזמן. עכשיו אני מבין שהדלקות בגוף שלי גרמו לחוסר איזון. ככה חייתי במשך תקופה ארוכה".

טום הופר, מתוך "אקדמיית המטרייה" (צילום: יח"צ באדיבות Netflix)
"אני לא חייב להיות אומלל כל כך כדי לשמור על הגזרה". טום הופר ב"אקדמיית המטרייה" | צילום: יח"צ באדיבות Netflix

השחקן גם הודה כי הדיאטות שנדרשו לא פעם עבור תפקידים שגילם לא עזרו לו במאבק למען שיפור בריאותו. הופר הקדיש משאבים רבים על מנת להיראות טוב מבחוץ, ושם בתחתית סדר העדיפויות את ההרגשה הפנימית: "זה תמיד היה פשוט לעשות דברים שיעזרו להפחית את מסת השומן בגוף. לא ראיתי את הבריאות כפקטור: הייתי על רכבת הרים מטורפת ופשוט ניסיתי להפחית מסת שומן. זה הדבר היחיד שהיה לי אכפת ממנו. לא אכלתי פחמימות, ניזונתי מברוקולי ועוף, כי זה מה שהם אמרו לי לאכול. אבל עדיין היו לי כאבי ראש, ואני זוכר שחשבתי 'חייבת להיות דרך אחרת'. אני לא חייב להיות אומלל כל כך כדי לשמור על הגזרה". 

השחקן המשיך להתמודד עם מחסור באנרגיה ועם מחלות, עד שהחל ללמוד על בריאות המעיים ולהבין אילו מאכלים עליו לאכול על מנת להתחזק. התחלתי להוריד במסת השומן, לפתח שרירים, ואז הרגשתי נהדר. רמת האנרגיה שלי, הכל היה פשוט - בום. הייתי כזה, 'אלוהים, ככה מרגיש איזון אמיתי. הסיבה שבחרתי לדבר על זה כי בנקודה הזו אני מרגיש שהמצב הבריאותי שלי במקום ממש טוב, פיזית ונפשית".