נטלי פורטמן, "ישראלית בת ישראלים", הלהיטה אתמול את הרוחות אחרי שהעלתה לסטורי בחשבון האינסטגרם שלה מסרים המגנים את מדיניות הכיבוש של ישראל. על רקע זה ואחרי הביקורת שנשמעה ברשתות החברתיות על כך שהישראלים המוכרים בחו"ל אינם פוצים פה למען הסברה - תגובות של רבים החלו לצוץ.

השחקנית נועה תשבי, שאף הוציאה ספר לאחרונה המנסה להסביר את מה שקורה כאן בארץ, ארזה את ההסברים על הקונפליקט בסרטון. בר רפאלי, שנחשבת לאחת מדוגמניות העל הכי מוכרות בעולם עם יותר מ-3 מיליון עוקבים באינסטגרם, שיתפה את הסרטון של תשבי והוסיפה על ההסברים: "זו בדיוק הנקודה". לצד הסרטון, הוסיפה גם תמונה ששיתף צה"ל, של אבות טריים שעומדים עם התינוקות שזה עתה נולדו במסדרונות בית החולים בזמן אזעקה.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Noa Tishby (@noatishby)

דניס לויד, שמתחזק קריירה בינלאומית מפוארת כתב בחשבון האינסטגרם שלו: "אני רק רוצה לומר לכל כוכבי הוליווד שמבקרים - זה מאוד קל לשבת בבית הנוח שלכם ולחלק אהבה וירטואלית, לגרום לאנשים לחשוב שבאמת אכפת לכם מהם בזמן שאתם שותים קפוצ'ינו עם חלב שקדים בבריכה שלכם. חוויתם מלחמה? רקטות על הבית שלכם? תזכרו שיש שני צדדים למטבע".

זוכת האירוויזיון נטע ברזילי כתבה לעוקביה באנגלית: "אלו לא זיקוקים וזו לא חתונה. יותר מ-4,000 טילים מעל ישראל ברגע זה. לא יכולה להגיד יותר מזה, כי אני בהיסטריה מוחלטת. בבקשה, קראו על זה". גם גיא נתיב, הישראלי זוכה האוסקר, החליט לשתף את עוקביו בנעשה - באנגלית, לצד תמונות מחולון שספגה פגיעה קשה: "המשפחה שלי, החברים שלי, הלב שלי. ישראל נמצאת תחת אש מצד ארגון הטרור חמאס. ימים מאתגרים עוברים על האהובים שלי".

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Guy Nattiv Official (@guy_nattiv)

ליאור רז, כוכב פאודה ושסדרתו החדשה שיצר צפויה לעלות גם היא בנטפליקס, שיתף בחשבון שלו: "גם אני תומך בזכות של ישראל להגן על עצמה". בינתיים נשמרת שתיקה של הישראלית הכי מפורסמת בעולם - וונדרוומן, גל גדות, שנמצאת בימים אלה בעיצומו של קמפיין לסרט החדש שלה. רבים ברשתות קוראים לגל להביע תמיכה בישראל - כפי שהיא יודעת לעשות בצורה הכי אוהבת בימים רגילים.