בריטני ספירס, כוכבת הפופ בת ה-39, העידה הלילה (בין רביעי לחמישי) בבית המשפט בלוס אנג'לס נגד אביה, ג'יימס ספירס. כשמחוץ לאולם הדיונים מתקיימת הפגנת תמיכה של מעריציה במסגרת תנועת #FreeBritney, ספירס סיפרה שהיא בטראומה כתוצאה מההסכם שנחתם לפני 13 שנה. "סיפרתי לעולם שאני שמחה ושאני בסדר, אבל אני בטראומה - אני לא שמחה, אני לא יכולה לישון. אני פשוט רוצה את החיים שלי בחזרה". 

הסכם האפוטרופסות של ג'יימס על בתו נחתם ב-2008, אז הייתה הזמרת מצויה במצב נפשי רעוע וסבלה מהתמוטטויות עצבים. מאז, לאורך השנים, צצו תיאוריות על כך שבריטני לכודה ושהיא רוצה להשתחרר מאביה, ששולט על ההון שלה, שמוערך ב-60 מיליון דולר. המאבק סביב "שחרורה של בריטני", צבר תאוצה עם צאתו של הסרט "Framing Britney Spears" בתחילת 2021. היום, כאמור, היא מתוודה שזה נכון, שוברת שתיקה ודורשת להשתחרר.
 

בעדותה הווירטואלית שהועברה לבית המשפט בשיחת טלפון בת כ-20 דקות, טענה שנכפה עליה להשתמש בהתקן תוך רחמי כדי למנוע ממנה להיכנס להיריון וקבעה: "זה נקרא סחר בסקס". עוד הוסיפה שהוכרחה לנטול את התרופה הפסיכיאטרית ליתיום בניגוד לרצונה. "זה סם חזק, אפשר לאבד את השפיות אם לוקחים את זה יותר מ-5 חודשים. הרגשתי שיכורה. לא יכולתי לנהל שיחה עם אימא או אבא שלי על כלום".

ספירס המשיכה בעדותה והביעה את תסכולה על כך שהיא לא יכולה לצאת לחופשה מהעבודה, להיפגש עם חברים, להתחתן או להביא עוד ילדים לעולם - משהו שהייתה רוצה שיקרה. היא הוסיפה וביקרה את משפחתה בעקבות הצעדים של השנים האחרונות: "הם לא עשו שום דבר. שום דבר. כל דבר שעשיתי היה צריך לעבור את האישור של אבא שלי. כל המשפחה שלי לא עשתה כלום. אני רוצה להשתחרר".

מעריצים של בריטני ספירס מחוץ לבית המשפט (צילום: AP)
מעריצים של בריטני ספירס מחוץ לבית המשפט | צילום: AP

מעריץ עם מסכה של "לשחרר את בריטני ספירס" (צילום: AP)
מעריץ עם מסכה של "Free Britney" | צילום: AP

סאם אגסרי, בן זוגה של הזמרת מאז 2016, פרסם לפני המשפט תמונה שלו בחשבון האינסטגרם לובש חולצה שעליה כתוב "Free Britney", "לשחרר את בריטני". בן הזוג כבר ביקר את ג'יימס ספירס בחודש פברואר, כשכתב בחשבון שלו ברשת החברתית שיש לו "אפס כבוד" כלפיו.