הניצחון של שירה: האישה שהפכה לסמל במאבק באלימות נגד נשים, שירה איסקוב (33) - לאחר שעברה ניסיון רצח אכזרי מצד בן זוגה לשעבר, אביעד משה, שפגע בה לעיני בנה התינוק - נבחרה להשיא משואה בערב יום העצמאות ה-73 יחד עם עדי גוזי, השכנה שהצילה את חייה.

בעקבות האירוע הקשה, נפצעה איסקוב באורח אנוש והחלימה - לאחר הליך שיקום מאתגר שעברה. במהלך הליך השיקום, בעוד שהיא מחלימה מפצעיה, היא החליטה לקום ולהיחשף לציבור הרחב כדי לעזור לנשים אחרות שחיות במעגל האלימות לקום ולעשות מעשה - במטרה להעלות את נושא האלימות כנגד נשים לסדר היום הציבורי. איסקוב נלחמה והתעקשה על מיצוי הדין עם התוקף תוך חשיפת שמו, נאבקה על קבלת אפוטרופסות על ילדם המשותף ועל סיום נישואיה.

"נשים שהפכו סמל לגבורה ומהוות השראה"

 עדי גוזי, 33, נשואה ואם לשלושה, עברה להתגורר במצפה רמון בשנת 2010 עקב שירותו של בן זוגה בבסיס באזור. במהלך ראש השנה האחרון, הצליחה גוזי להציל בתושייה רבה את שירה איסקוב מניסיון רצח שאותו ניסה לבצע בעלה לשעבר של שירה. בפעולתה היא סיכנה את חייה והפגינה אומץ וערבות הדדית. לאחר המעשה, הפכה גוזי לקול בולט במאבק באלימות כנגד נשים ופעולותיה עוררו הערכה רבה בציבור.

שירה איסקוב מגיבה על בחירתה להשיא משואה
שירה איסקוב מגיבה לבחירתה להשיא משואה

שר התרבות והספורט חילי טרופר ושרת התחבורה מירי רגב החליטו לאשר את המלצתה וועדה הציבורית והודיעו לאיסקוב ולגוזי על הבחירה בהן, ומסרו: "שירה ועדי, שכנות שהיו זרות, הפכו ביום גורלי אחד, לסמל של אחווה ישראלית בחוד החנית של המאבק באלימות נגד נשים. שירה, שכמעט קופחו חייה בידי מי שהיה בן זוגה, שרדה את התופת בזכות תושייתה ועוז רוחה של עדי, אשר נשמעה לאמירות בנה, שהצליח לשמוע את בכיו של תינוקה של שירה. הפכתן את נצחון הרגע למשימת חיים. מאבקכן - מאבקנו. באשר הלכתן באומץ נלך ונמגר יחד את הנגע הנורא של אלימות נגד נשים בישראל".

יו"ר נעמת, חגית פאר, בירכה: "מדובר בבחירה שאין נכונה ממנה - שתי נשים שהפכו סמל לגבורה ומהוות השראה לחברה הישראלית כולה. זהו מסר ציבורי חשוב לכמאתיים אלף נשים בישראל שחיות במעגל האלימות ולא פחות מכך לשכנים ולקרובים אליהן- אל תעמדו מנגד, תסייעו להן, תתקשרו למוקדי החירום, תגלו אזרחות טובה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות