חזרה נוצצת לישראל על הבמה ברוטרדם: 6 ימים נותרו עד לחצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2021, בו תופיע עדן אלנה עם השיר "Set Me Free" ולאחר החזרה הראשונה לשיר שעדן ערכה ביום ראשון האחרון, היא עלתה הערב (רביעי) על הבמה באולם התחרות ברוטרדם שבהולנד לחזרה נוספת שהייתה מוצלחת יותר ונוצצת יותר מקודמתה - והכילה אלמנטים שונים ומגוונים, ובהם, בין היתר, זיקוקים, שהפכו כמעט לפריט חובה בהופעות הישראליות בתחרות בשנים האחרונות.

עדן עלתה לבמה עם השמלה הלבנה-כסופה מהחזרה הראשונה שעיצב עבורה אלון ליבנה, אלא שהפעם היה שינוי היא ביצעה את כל השיר עם "כתר מצמות" – אלמנט ייחודי שבחזרה הראשונה הניחו על ראשה רק בשניות האחרונות של הנאמבר. בניגוד לחזרה הראשונה, הפעם הגימיק של החלפת הבגד עבד חלק ולא היו פספוסים או אי הבנות בין עדן לבין חמשת הרקדנים שמלווים אותה לאורך שלוש הדקות שלה על הבמה.

עדן אלנה בחזרה השנייה לקראת אירוויזיון 2021 (צילום: EBU/ Andres Putting)
עדן וחמשת הרקדנים שמלווים אותה על הבמה | צילום: EBU/ Andres Putting
עדן אלנה בחזרה השנייה לקראת אירוויזיון 2021 (צילום: EBU/ Andres Putting)
כתר הצמות על ראשה של עדן במהלך ביצוע השיר | צילום: EBU/ Andres Putting

לאחר שהצוות הישראלי צפה בהופעה על גבי מסכים, זוויות הצילום של ההופעה שופרו וניכר שהמצלמות התמקדו יותר בעדן עצמה בהשוואה למה שהיה בחזרה הקודמת. בנוסף, חל שינוי קל בצבעי הבמה ויש יותר צבעים בהירים, זאת ככל הנראה עקב כך שיותר מדי משלחות השנה בחרו בצבעים בגוונים סגולים למסכי הווידאו שלהן. בהופעה משולב גם אלמנט שבמסגרתו דמותה של עדן נוצרת על גבי המסכים. 

עדן אלנה בחזרה השנייה לקראת אירוויזיון 2021 (צילום: EBU/ Andres Putting)
הזיקוקים בשניות הסיום של הנאמבר | צילום: EBU/ Andres Putting


מבחינה קולית – עדן עדיין נשמעת נרגשת מעט ודווקא בחלקים הקלים יותר לביצוע של השיר, אך גם ווקאלית חל שיפור בהשוואה לחזרה הראשונה. את התווים הגבוהים והמאתגרים שמבוצעים בסוף השיר עדן צלחה – אבל רק בשתי ההרצות האחרונות של השיר. בחזרה הראשונה היא פספסה את אחת ה"שריקות" המפורסמות, אך נראה שזוהי מעידה חד פעמית שלא מעידה על הכלל. עם סיום החזרה, עדן זכתה למחיאות כפיים במרכז העיתונאים ברוטרדם. 

ומה המצב של ישראל בהימורים נכון להיום? בימים האחרונים, ישראל שומרת על מקומה בין 10 המדינות שצפויות להעפיל לגמר - לפחות לפי ההימורים. עם זאת, נראה שהקרב על המקומות האחרונים להעפלה לגמר צמוד למדי - והכל תלוי בהופעה החיה ביום שלישי הקרוב ובחזרה בה צוותי השיפוט ימסרו את הניקוד שלהם, שתיערך יממה קודם לכן. אם עדן תהיה במיטבה בשתי ההופעות הללו - היא תוכל להיות רגועה יותר לקראת ההכרזה על העולות לשלב הבא.