שערוריית הסמים באירוויזיון תמה: איגוד השידור האירופי, שאמון על הפקת תחרות האירוויזיון, הודיע הערב (שני) באופן רשמי שסולן הלהקה האיטלקית Måneskin, שזכתה במקום הראשון בתחרות ברוטרדם שלשום ותועד כשהוא מסניף קוקאין לכאורה, לא השתמש בסמים – ולפיכך, הזכייה של איטליה לא בסכנה.

בהודעה רשמית מטעם ה-EBU נמסר כי הצילומים מהגרין רום, בהם נראה סולן הלהקה מסניף קוקאין לכאורה, נבחנו שוב ושוב – ובנוסף, בדיקת הסמים שערך היום דויד נמצאה שלילית - ותוצאותיה נמסרו לידי האיגוד. עקב כך, נקבע שלא נעשה שימוש בסמים במהלך המופע – והסוגיה שהסעירה את הרשת נחשבת לסגורה.

 

עוד הוסיפו באיגוד השידור האירופי כי "ספקולציות הובילו לפייק ניוז שהעיבו על הזכייה של הלהקה והשפיעו עליה באופן שאינו הגון. אנו רוצים לשוב ולברך את הלהקה על זכייתה ומאחלים לחבריה הצלחה גדולה. אנו מצפים לעבוד עם חברינו ברשת השידור האיטלקית להפקת אירוויזיון מרהיב בשנה הבאה".

להקת Måneskin מאיטליה, זוכת אירוויזיון 2021 (צילום: EBU/ Andres Putting)
הלהקה האיטלקית ברגעי הזכייה, בסוף השבוע האחרון | צילום: EBU/ Andres Putting

כבר במסיבת העיתונאים שלאחר הזכייה, הכחיש סולן הלהקה שהוא השתמש בסמים ואמר שהתכופף כדי להרים שברי כוס מהרצפה. לאחר מכן, הבהירו במשלחת האיטלקית שהוא יעבור בדיקת סמים מיד עם נחיתת הלהקה בחזרה ברומא. בדיקת הסמים נערכה מוקדם יותר היום - ועם קבלת התוצאה השלילית, היא נמסרה לידי איגוד השידור האירופי, שהבהיר שהפרשה סגורה. 

עוד לפני שיצאה ההודעה הרשמית, ההכנות לאירוויזיון 2022 כבר החלו: מספר ערים גדולות באיטליה כבר הביעו את נכונותן לארח את התחרות במאי בשנה הבאה, בהן הבירה רומא, הערים מילאנו וטורינו שבצפון המדינה - והערים בולוניה ופזארו. בחודשים הקרובים ייערך מכרז מסודר שבמסגרתו תיבחר העיר המארחת הבאה של האירוע.