אחרי שהגיע לגירעון של יותר מ-100 מיליון ₪, התיאטרון הלאומי "הבימה", יעבור לבעלות עיריית תל אביב-יפו, כך הודיעו היום (ראשון) משרד התרבות והספורט, הסתדרות העובדים, וארגון שח"ם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי ההודעה מטעמם, העירייה גיבשה מתווה מוסכם לקליטת התיאטרון כתאגיד עירוני שיבטיח את התנהלותו לשנים הבאות. כחלק מהמתווה, הגורמים הרלוונטיים הגיעו בערב חג הפסח להבנות מוסכמות באשר לאופן קליטת עובדים ושחקנים בעתיד.

אחרי שיתקבל אישור משרד הפנים, יוקם תאגיד חדש שיקלוט ויעסיק עובדים ושחקנים בהתאם להבנות ולהסכמים שהושגו. זיוה פתיר תעמוד בראש דירקטוריון חדש לתיאטרון הלאומי, ונעם סמל מונה לראש מנהלת המעבר במעמד של מנכ״ל.

"בוסתן ספרדי", תיאטרון הבימה  (צילום: N12)
בוסתן ספרדי בתיאטרון "הבימה". אפריל 2021 | צילום: N12

שר התרבות חילי טרופר מסר: "שמח שאחרי שנים של משבר כלכלי וסכנת קיום אמיתית, הצלחנו להציל את התיאטרון הלאומי והוא ימשיך בפעילותו החשובה". ראש העיר חולדאי הוסיף: "האחריות הציבורית של עיריית תל אביב-יפו לא איפשרה לנו להניח לתיאטרון הלאומי להיסגר. בזכות הקמת 'הבימה' החדש כתאגיד עירוני, ימשיך התיאטרון בן ה-100 להתקיים ולשמש שחקן מרכזי בשדה התרבות הישראלי".

נעם סמל, מנכ"ל התיאטרון הגיב גם הוא להחלטה ואמר: "בשם משפחת 'הבימה' ובשם מיליוני הצופים של 'הבימה' מאז 1918 ועד היום, אנו מודים לעירייה ולראשה על ההחלטה הציונית לאמץ את 'הבימה' לחיקה ולהירתם למען התיאטרון הלאומי של ישראל".