שוב מחולל פרובוקציה: איש התקשורת לשעבר ירון לונדון התראיין הערב (שני) בתוכניתו של דב גילהר בכאן 11 והתייחס לפוסט בפייסבוק שכתב על תחושותיו בנוגע לאסון במירון: "אינני עצוב, משום שאנחנו איננו אותו עם". הרשת התמלאה בשלל תגובות זועמות על ההתבטאות הלא רגישה.

בפוסט המדובר בפייסבוק כתב: "דבר האסון נודע לי רק בבוקר ותגובתי הייתה 'אמרתי לכם!', זו תגובה יהירה שיש בה התנשאות ושמחה לאיד. התנשאתי על החרדים כפי שמבוגר מפוכח מתנשא על זאטוט פרוע הנוהג בפראות ונתקל בקיר. גם כעס טמון בה".

בהתייחסו למילים שכתב אמר: "בצורה זו או אחרת ביטאתי רגשות כמוסים של רבים. זה לא רק אני חושב ככה". לונדון הוסיף: "אנחנו לא בני עם אחד, לצערי הרב. אני מנסה להזדהות, כואב לי כשאני רואה את האב או האם המתאבלים, אבל אין לי השתתפות באבל הקולקטיבי של החרדים".

לשאלה האם הוא מתעב את החרדים ענה לונדון: "אני לא מתעב אותם בכלל. אני רק חש כלפיהם כמו נניח קורבנות הצונאמי. זה כמו שהאירופאים רואים סינים. יש כאן קבוצה שיש בה הסתלקות של האינדיבידואליזם, יש בזה משהו יפה. אבל כשאתה רואה את החרדים – החרדים הם אינם בני עמי. הם כמו אסון בסין בשבילי. לומר אתה דברים האלה בקול רם זה דורש אומץ".

העיתונאית לשעבר אריאנה מלמד אמרה "פלסטר על הפה. זה מה שמגיע לו". ישראל כהן, פרשן רדיו "קול ברמה תהה: "איפה הסולידריות? היכן הערכים? לאן נעלמה התרבות? חבל לי ירון ששכחת להיות 'מענטש'". שלמה קוק, העורך הראשי של העיתון החרדי "בקהילה": "העולם החילוני העניק לנו מאה שעות של חסד בחסות שלושת ימי הבכי, ובום טראח, נוחתים בחזרה למציאות הישראלית המדממת". 

  

  

 לפני כשנתיים אמר לונדון במהלך תכנית בתאגיד השידור הציבורי כי נגע בשדה של אישה לאחר שזו נגעה בכרס שלו. גאולה אבן, שהגישה לצדו, הגיבה לו: "שמע, זה מזעזע". לטענתו, זו הייתה תגובה הולמת לגסות רוח של האישה והוא סרב להתנצל.

כחודשיים לאחר מכן, במהלך התוכנית המשודרת בערוץ כאן 11 אמר לונדון: "אני מקבל את העמדה הזאת שערבים הם פראי אדם. הם לא שונאים רק יהודים, הם רוצחים את עצמם, בראש ובראשונה, ערבים טובחים בערבים אין בעיה". עוד הוא הדגיש בדבריו כי "לא דיברתי על פלסטינים, דיברתי על התרבות הערבית".