בעקבות המצב הבטחוני וירי הרקטות לדרום ולמרכז הארץ, אירועי התרבות שהיו אמורים להתקיים אמש (שלישי) בוטלו. לצד ההופעות וההצגות שהוחלט שלא לקיימן מבעוד מועד, האירועים שכן התקיימו באזורים הללו הופסקו באמצע בעקבות האזעקות.

הזמר שולי רנד כבר התכונן להופעה במועדון הזאפה בהרצליה, אך כמה דקות לפני שהיה אמור לעלות לבמה נשמעה אזעקה בעיר. רנד, כך מספרים בהפקה וכך גם מראות התמונות, העביר את ההופעה לחניון, שם שר יחד עם הקהל את השיר "בין קודש לחול" המשותף לו ולאמיר דדון.

הקהל שפונה מהאולם בעקבות האזעקה, תיאטרון בית ליסין (צילום: דניאל לוטין)
הקהל שפונה מהאולם בעקבות האזעקה, תיאטרון בית ליסין | צילום: דניאל לוטין

בתיאטרון בית ליסין, זמן קצר אחרי ששחקני ההצגה "עבדאללה שוורץ" עלו על הבמה, נשמעה האזעקה והקהל פונה למרחב המוגן שמחוץ לאולם. הזמר רותם כהן ביטל את ההופעה שלו באודיטוריום חיפה ממש לפני שהייתה אמורה להתחיל ושחרר הודעה למעריצים: "לא הגיוני שנרקוד ונשמח כאילו הכל ורוד, כששכונות מתפוצצות ואנשים בטראומה".

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Rotem Cohen (@officialrotemcohen)

הופעות רבות בוטלו כאמור מבעוד מועד. ההופעה של ישי ריבו שהייתה אמורה להתקיים באמפי שוני נדחתה, "ליבנו עם תושבי הדרום", נמסר. גם ההופעה של חנן בן ארי שתוכננה להיום נדחתה, לפי שעה לתאריך 20 במאי, יום חמישי. בהפקה מבהירים שהכרטיסים תקפים גם למועד החדש.