ההכנות לתחרות הולכות ונשלמות, עדן והצוות בחזרות קדחתניות: בעוד פחות מ-4 שבועות זה יקרה - עדן אלנה שלנו תעלה על בימת האירוויזיון ברוטרדם ותבצע את השיר של ישראל לתחרות השנה, ״Set Me Free”, אחרי שעבר מתיחת פנים משמעותית שהקפיצה את ישראל בהימורים. נכון לעכשיו, עדן נעה בטבלאות ההימורים בין מקומות 17 ל-19 - נתון יפה, בהתחשב בזה שבתחילת הדרך ולפני שדרוג השיר, ישראל דשדשה במקומות האחרונים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בימים אלה הזמרת עסוקה בעיקר בחזרות להופעה הגדולה שלה בחצי הגמר הראשון של התחרות ב-18 במאי. יחד עם עדן, שצפויה להמריא לרוטרדם בעוד כשבועיים, יהיו גם חמישה רקדנים שילוו אותה על הבמה - והחבורה שבה ומתרגלת את הכוריאוגרפיה לנאמבר. בשבוע השני של מאי, עדן תעלה לחזרה הראשונה - ואז נוכל לקבל מושג אמיתי על מראה הבמה ועל מה שמתוכנן בשלוש הדקות של ההופעה הישראלית. 

מכיוון שהשנה לא ניתן לצאת לרחבי אירופה למסע יחסי ציבור מתוקשר לשיר, האומנים השונים מסתפקים בפרסום גרסאות שונות לשירים שלהם לתחרות - ובעמוד הרשמי של האירוויזיון בפייסבוק ובאינסטגרם מתמקדים מדי יום באמן אחר.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

היום (חמישי) הגיע היום של עדן מישראל, שממשיכה לקבל שלל תגובות מחמיאות על השיר המשודרג, על הסטיילינג שלה בקליפ - ובעיקר על היכולות הווקאליות שלה שבאות לידי ביטוי בחלק האחרון של השיר עם אותם ״Whistle notes” מאתגרים שעדן מתאמנת עליהם בכל יום. "סטייל של אריאנה גרנדה", כתב אחד המגיבים. היום בו בחרו להתמקד בישראל, הוא ככל הנראה לא מקרי: בדיוק היום - 22 באפריל, לפני 43 שנים, ישראל ניצחה לראשונה בתחרות עם "אבניבי". 

הבמה באולם בשלבי הקמה אחרונים, טרם ברור מה יעלה בגורל הקהל

בינתיים, עבודות הקמת הבמה באולם התחרות נמשכות במרץ - ומסך ה-LED הענק שיהיה החלק המרכזי בה השנה כבר הותקן. חלק נוסף שנבנה באולם הוא הגרין רום - היכן שיישבו המשלחות השונות מ-39 המדינות המשתתפות, או יותר נכון 38 - זאת אחרי שאוסטרליה הודיעה שלא תגיע להולנד ותשדר הופעה מוקלטת במקום. עקב כך שצפוי לנכוח באולם התחרות קהל מצומצם בלבד - בהפקה החליטו להקים את הגרין רום בקדמת הבמה - החלק ששמור בדרך כלל למעריצים ה״שרופים״ של התחרות שמנופפים בדגלים למצלמות מדי שנה. 

והקורונה ממשיכה לתת את אותותיה באירופה ומשפיעה גם על האירוויזיון. מצב התחלואה בהולנד בימים אלה בכי רע ומדי יום מאותרים אלפי חולים חדשים, ובשלב זה - פחות מחודש לתחרות - עדיין לא ברור באיזו מתכונת יוכנס קהל לאולם - האם יהיה זה קהל מעריצים בינלאומי או מהולנד בלבד. הסוגיה הרגישה הזו תוכרע ממש ברגע האחרון - ובהפקה ההולנדית מקווים שיתאפשר להכניס כמה שיותר מעריצים לאולם התחרות, שבשנה שעברה בזמן הזה הוסב לבית חולים לחולי קורונה עם תחילת התפשטות המגפה. 

באמצע השבוע הבא, בניית הבמה צפויה להסתיים - ובסופו יחלו החזרות הטכניות - חזרות שבהן ניצבים מקומיים יבצעו את השירים במקום האמנים כדי שההפקה תוכל לתרגל את זוויות הצילום לכל נאמבר, בהתאם לדרישות 39 המשלחות השונות. ב-8 במאי צפויות להתחיל החזרות הראשונות של האמנים שיתחרו בחצי הגמר הראשון, כשהחזרה הראשונה של עדן אלנה תתקיים בין 9 ל-11 במאי. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)


כאן ב-N12 נמשיך לעדכן אתכם על כל ההתפתחויות במסע של עדן לרוטרדם, ובקרוב מאוד נפרסם גם מדריך מיוחד ומפורט בשני חלקים ובו כל המידע על כל השירים המתחרים באירוויזיון 2021: מי מאיים לקטוף את גביע הניצחון השנה - ומי המתחרים הישירים של עדן וישראל?