סרטון של הזמרת בילי אייליש בת ה-19 שבו היא לועגת לאסייתים ולמיעוטים לא דוברי אנגלית, מצא את דרכו לרחבי הרשתות החברתיות בתקופה האחרונה. בעקבות כך, רבים המשתייכים לקהל מעריציה וגם כאלה שלא – תקפו אותה על כך ודרשו ממנה להתנצל. הלילה (שלישי) היא החליטה לקחת אחריות ועשתה זאת.

באחד מהסרטונים שצולמו לפני כמה שנים נשמעת אייליש שרה את השיר של טיילר דה קריאטור, "Fish", שנאמרת בו המילה "צ'ונק" – מילה שנחשב לכינוי גנאי כלפי סינים, תוך שהיא מדברת במבטא אסייתי לכאורה. בסרטון נוסף, היא לצד שותפה המוזיקלית ואחיה פיניאס, שגוער בה על כך שהיא מדברת "במבטא של שחורים".

בפוסט שפרסמה בחשבון האינסטגרם שלה אייליש כתבה: "אני אוהבת אתכם, ורבים מכם ביקשו שאתייחס לזה, וזה משהו שאני רוצה להתייחס אליו, כי אני מתויגת כמשהו שאני לא". בהתייחס לכך שאמרה את המילה צ'ונק כתבה: "השיר הזה - זו הייתה הפעם היחידה אי פעם ששמעתי את המילה הזו". 
הבורות והגיל שלי באותו זמן הם לא תירוץ לזה שזה היה פוגע", הוסיפה. "לא התכוונתי לפגוע באחרים, וזה שובר לי את הלב. תמיד עבדתי קשה כדי להשתמש בפלטפורמה שלי כדי להילחם למען סובלנות ושוויון".

בריאיון שערכה בשבוע שעבר הזמרת לקראת האלבום החדש שלה שצפוי לצאת בחודש יולי, אמרה אייליש: "בכל פעם שאני רואה רושם מסוים שנכתב עליי באינטרנט, זה רק מזכיר לי כמה מעט האינטרנט יודע עליי. יש לי אישיות כל כך קולנית שגורמת לאנשים להרגיש שהם יודעים עליי הכל, אבל הם בכלל לא מכירים אותי".