זאת ממש לא הפעם הראשונה שהילה הויזמן (הילוקי בשבילכם) עולה על במה. אמש (חמישי) היא עברה את האודישן של "הכוכב הבא" וזכתה לשלל מחמאות מהשופטים, שפרגנו לה על הפירוש האותנטי ל"זוט עני", להיט הפופ של אלה לי להב. "אני מחשיב את זה למהלך אינטליגנטי", אמר סטטיק רגע אחרי שסיימה לשיר, "זה לא רק לקחת שיר ולהפוך אותו לשלך, שזה גם מרשים, זה לקחת שיר שהוא מאוד פופ ולמצוא את האמנות במה שהרבה אנשים רואים כמוזיקה שטחית. אנחנו חווים את זה הרבה עם המוזיקה שלנו".

ואכן, האוזן המוזיקלית של הילוקי הפכה את שיר הפופ הקצבי לבלדה מרגשת, שבשילוב עם הקול העדין העלו את המסך בקלילות של 81 אחוזים. כל זה בלי השופט אסף אמדורסקי, שאמנם פרגן על הניסיון הבימתי אבל הודה שלטעם האישי שלו הביצוע פחות קלע. להילוקי יש עוד את השלב הבא להוכיח לו אחרת, אבל לא נקדים את המאוחר ונחזור אל הסיבה שבגללה היא מוכרת לכם כל כך.

הילוקי החלה את דרכה כבר בגיל שש במקהלת "בת קול", משם בכיתה ח' אל להקת "השכנים של ציץ'" ממנה יצאו שמות כמו יהודה לוי, אליאנה תדהר, נועה תשבי ועוד. "אני באה מבית דתי, כל האחיות שלי למדו בבתי ספר דתיים וגם אני", המתמודדת חוזרת לילדות, "בבית ספר לא תמכו בזה שהייתי בלהקת נוער והורידו לי ציונים במתכונות בגרות, אפילו הייתה כתבה שהייתי בה עם גופייה שחורה וממש לא קיבלו את זה".

"הרגשתי שמתנכלים לי", היא ממשיכה לספר על התחושות שלה בתור ילדה במסגרת דתית, "גדלתי על 'תהיי צנועה' בלבוש, ופתאום הגעתי לעולם שבו הכל מותר ולגיטימי. למרות האהבה שלי לבמה, זה ערער את כל מה שגדלתי עליו. אני זוכרת את השבת הראשונה שהייתי צריכה לנסוע לחזרות –נקרעתי בין האהבה שלי לבמה לבין הרצון להמשיך ולשמור על מסורת ועל משפחתיות".

>> כל הביצועים הבולטים של "הכוכב הבא" מחכים לכם באפל מיוזיק, ספוטיפיי ודיזר

האהבה לבמה הובילה אותה ללהקה צבאית ושלוש שנים ב"בית צבי", שאחריהם יכולתם לראות את הילוקי בתפקידים ראשיים במחזות זמר כמו "שיער", "הזמיר", "צלילי המוזיקה" ואפילו ב"אנני", בו כיכבו גם שתי מתמודדות מהתכנית – ליה שקד ושי הראל. היום, היא מסיימת תואר שני בפסיכודרמה ונשואה לרמי אוסרווסר, מוזיקאי וגיטריסט, שכנראה מוכר לכם מהופעות עם לארה פביאן, לולה מארש, ג'יין בורדו, ועוד. יחד הם יוצרים את המוזיקה, שפעם הייתה בגדר חלום בלבד.

הילוקי מתמודדת "הכוכב הבא" (צילום: רמי אוסרווסר | יחסי ציבור)
הילוקי ובן זוגה, רמי אוסרווסר | צילום: רמי אוסרווסר | יחסי ציבור

"היום אני לקראת הוצאה של EP בכורה שכתבתי והלחנתי יחד עם דורון מדלי", היא מספרת, "זה משהו שתמיד חלמתי לעשות, לפתוח בקריירה מוזיקלית, ורק עכשיו בקורונה, הכל רגע עצר וסוף סוף התיישבתי על הגיטרה שלי והתחלתי לכתוב. בגלל שבקורונה היו ימים שאי אפשר היה ללכת יותר מרדיוס של קילומטר, הזמנתי את כל המוזיקאים בשכונה שהם חברים טובים שלי – שי ברנדר וכפיר אפשטיין – להעביר את הסגר בכתיבה". את הסינגל הראשון מתוך אלבום הבכורה נוכל לשמוע בחודש הבא, ואנחנו כמובן מאחלים לה הצלחה רבה.