באביב 2019, פרסם הזמר מובי אוטוביוגרפיה בשם "Then It Fell Apart" (ואז זה התפרק), במסגרתו תיאר בין השאר את מערכת היחסים שניהל, לכאורה, עם השחקנית נטלי פורטמן. בספרו, כתב הזמר כי "הייתי שתיין קירח שגר בדירה מסריחה מעובש ולבנים ישנות, ונטלי פורטמן הייתה כוכבת קולנוע יפהפייה. אבל היא הייתה שם, בחדר ההלבשה שלי, מפלרטטת איתי". בהמשך הוא אף תיאר יום בו "החזקנו ידיים והסתובבנו בקמפוס, התנשקנו מתחת לעצים עתיקים". אבל השחקנית, שלא ידועה כאישה ביישנית למדי, מיהרה להעמיד את הדברים על דיוקם והבהירה שהקשר בין המתואר בספר לבין מה שקרה במציאות מקרי בהחלט.

בריאיון למגזין הרפרס בזאר אמרה פורטמן בזמנו כי "הופתעתי לשמוע שהוא אפיין את הזמן הקצרצר שהכרתי אותו בתור קשר רומנטי, כי הזיכרון שלי הוא של גבר מבוגר בהרבה מתנהג איתי כמו קריפ. הוא אומר שהייתי בת 20. בהחלט לא הייתי. הייתי נערה, בדיוק חגגתי יום הולדת 18". השחקנית המשיכה והודתה כי "הייתי מעריצה שלו והלכתי לאחת ההופעות ממש אחרי שסיימתי תיכון. כשנפגשנו אחרי ההופעה, הוא אמר לי 'בואי נהיה חברים'. בילינו יחד רק כמה פעמים לפני שהבנתי שמדובר בגבר מבוגר יותר שמעוניין בי באופן שהרגיש לא הולם. זה שהוא משתמש בסיפור כדי למכור את הספר מטריד אותי מאוד. זה לא מה שהיה. יש הרבה טעויות עובדתיות והמצאות".

כעת, מובי מקדם את אלבומו החדש ואת הסרט התיעודי על חייו שנושא את השם "Moby Doc". במסגרת ריאיון למגזין הגרדיאן, סיפר הזמר על מצבו הרעוע אי אז בשנות האלפיים, בתקופה בה עוד היה בקשר עם השחקנית. לדבריו, "היו פעמים בהן תוארתי בצורה גרועה וזה היה מדויק". הוא הודה כי "איבדתי שליטה, הרגשתי זכאי להכל. הייתי מרוכז בעצמי ומכור לאלכוהול ולסמים ואהבתי לקרוא על עצמי, כמעט באופן פתולוגי. אני יודע שזה לא משהו שאנחנו אמורים להודות בו".

נטלי פורטמן, מובי (צילום: Theo Wargo/WireImage, Getty images)
"יש מורכבויות וניואנסים שאני באמת לא יכול להיכנס אליהם". נטלי פורטמן ומובי | צילום: Theo Wargo/WireImage, Getty images

בהמשך, מובי התייחס גם לשערורייה ההיא סביב תיאורו המפוקפק ליחסיו עם פורטמן: "אתה מבקש שאפתח קופת שרצים כזו... אין דרך טובה לענות - אפשרות אחת היא נוראית, והאפשרות השנייה ממש נוראית. אם היינו משחקים בשחמט עכשיו, זה החלק בו הייתי מרים את הטלפון שלי ומעמיד פנים שיש לי שיחת חירום". כשנשאל אם הוא מתחרט על התנהגותו בכל הנוגע לסקנדל סביב פורטמן, הודה מובי כי "חלק ממני מקווה שאוכל להשקיע את השעתיים הבאות בפירוק של כל העניין... אבל יש מורכבויות וניואנסים שאני באמת לא יכול להיכנס אליהם". הוא הסביר כי "יש חלק ממני שמייחל שמעולם לא הייתי כותב את הספר. אבל נתוני המכירות מצביעים על כך שלא הרבה אנשים באמת קוראים אותו". 

הזמר הודה כי הוא נמנע מתשומת הלב השלילית של התקשורת בתקופה בה האוטוביוגפיה יצאה לאור. "היה לי כלל ברזל אחד - אל תשלחו לי קישורים עיתונאיים או ביקורות, אני לא קורא שום דבר מזה. כשהטירוף התרחש לפני כמה שנים, מצאתי מקלט בבורות שלי. ברור שזה נהיה קשה יותר להתעלם, במיוחד כשהצהובונים הגיעו אל דלת הבית שלי. אבל אני מניח שהבנתי שאם כולם בעולם שונאים אותי אני עדיין יכול להתעורר באותה מיטה נוחה ולצאת לטייל".