"מלכה!": נציגת ישראל לאירוויזיון 2021, עדן אלנה, הפתיעה אמש (שלישי) את כל מי שהספיד אותה - והוכיחה שהמוזיקה והכישרון מנצחים הכול. ההימורים היו נגדה, המצב הביטחוני שעורר גלי מחאה נגד ישראל באירופה ודאי לא תרם - וגם לא חצי גמר החזק והמשופע בפייבוריטים שבו התחרתה. אבל עדן הוכיחה בפעם המי יודע כמה שהיא קורצה מחומר של מנצחים, התעלתה ברגע האמת - והצליחה להביא את ישראל לגמר האירוויזיון בפעם השישית ברציפות. והאירופאים? הם עפים על עדן לא פחות מאיתנו כאן בארץ.

שעות לאחר חצי הגמר, ההופעה של עדן בעמוד היוטיוב הרשמי של האירוויזיון צברה קרוב ל-200 אלף צפיות - בדומה לנציגה ממלטה, שנחשבת לאחת הפייבוריטיות לניצחון השנה בתחרות - ושסגרה את חצי הגמר הראשון עם הופעה חזקה ומשכנעת למדי. התגובות מחממות לב - ויש להן מכנה משותף אחד: השאלה איך בעצם היא הצליחה להגיע לצלילים מנפצי הזגוגיות האלה בחלק האחרון של השיר, ועוד בכזו קלות?

"מה זה היה?!", כתב אחד המגיבים לסרטון ההופעה של עדן מאמש, "מזל שהבית שלי לא עשוי מזכוכית כי הוא היה נשבר. היא ביצעה את הצליל הכי גבוה בתולדות התחרות, ככה פשוט".

"אני לא יכול להחליט אם היא זמרת יותר טובה, רקדנית יותר טובה או פרפורמרית יותר טובה", כתב מגיב נוסף, "היא פשוט מנצחת". למילים הללו הצטרף מגיב נוסף ששמח על כך שעדן תביא את הסטאר קוואליטי שלה גם לגמר.

החלק החזק בהופעה הישראלית אמש היה ללא ספק חלקו האחרון של השיר, במהלכו עדן משילה את השמלה הלבנה שהיא לובשת - ואז מתגלה מעין בגד גוף רקום בצמות. בחלק הזה הבמה בוערת מזיקוקים ולהבות, ועדן מגיעה לאותם "Whistle notes” מוכרים, שהיו שמורים בעיקר למריה קארי ואריאנה גרנדה. "הוויסל נוטס האלה, וואו! התמוטטתי מזה!", כתבה מגיבה נוספת.

"כמה מדהימות היו 30 השניות האחרונות של ההופעה", כתב צופה אחר בסרטון מתוך חצי הגמר אמש, "יש לה כל כך הרבה ביטחון ונוכחות, ותוסיפו לזה את הקול הזה שלה. זה השיר שהכי גדל עליי בשנה הזו, כל הכבוד לישראל".

עדן אלנה בחזרה השנייה לקראת אירוויזיון 2021 (צילום: EBU/ Andres Putting)
עדן אלנה על במת האירוויזיון | צילום: EBU/ Andres Putting

ברגע שבו ישראל הוכרזה כעולה לגמר, עדן התקשתה להסתיר את ההתרגשות שלה. גם בריאיון לעיתונאים מקומיים שהתקיים לאחר מכן, היא התקשתה לעצור את הדמעות. במסיבת העיתונאים שנערכה לאחר חצי הגמר, עדן הודתה לכל מי שתמך בה ואמרה: "אני מאושרת להביא גאווה לישראל. לעמוד על הבמה הגדולה בעולם עם דגל ישראל, זה ההישג האמיתי בשבילי".

ההישג של עדן מדהים במיוחד בהתחשב בעובדה שלאורך הימים האחרונים, היא הלכה וירדה בטבלאות ההימורים באופן עקבי. אם בסוף השבוע ישראל הייתה בין 10 המדינות שצפויות לעלות לגמר - אתמול היא הידרדרה ממקום 9 בחצי הגמר למקום ה-12 שפירושו - אי העפלה לשלב המכריע. לאחר ההופעה שלה, עדן החלה להתחזק בהימורים וניכר היה שחלום הגמר עבור ישראל מתעורר לחיים - וכך היה לבסוף, לשמחתנו.

עדן אלנה בחזרה השנייה לקראת אירוויזיון 2021 (צילום: EBU/ Andres Putting)
עדן אלנה על במת האירוויזיון | צילום: EBU/ Andres Putting

כעת מצפה לעדן אתגר לא פחות משמעותי: בערב הגמר היא תפגוש עוד 25 מתחרים מ-25 מדינות שרבות מהן שלחו שירים טובים עם הופעות משכנעות וחזקות למדי. המטרה שלה ושל ישראל היא להגיע למקום הגבוה ביותר האפשרי, כיוון שאיננו בתמונת הזכייה בתחרות השנה. נכון לעכשיו, עדן ממוקמת במקום 18 בהימור הגמר - מה שצפוי להשתנות שוב ושוב עד לתחילתו.

עדן צפויה להופיע בחלקו הראשון של גמר אירוויזיון 2021 במוצאי שבת - כך נקבע בהגרלה שנערכה לאחר מסיבת העיתונאים. לאחר חצי הגמר השני שייערך מחר בהשתתפות 17 מדינות אחרות, ייוודע מספר השיר של עדן, שיכול להיות בין 1 ל-13.