מוחים למען השבת הבנים מעזה: משפחותיהם של אורון שאול והדר גולדין, אומנים ומאות משתתפים נוספים, התכנסו הערב (רביעי) אל מול משרד ראש הממשלה בירושלים - ודורשים להשיב את השבויים והנעדרים לישראל כתנאי להפסקת אש במבצע "שומר החומות". "כולנו תומכים בלוחמי צה"ל ואנחנו מגיעים כדי להזכיר שאין הפסקת אש בלי השבת הבנים", אמרו במטה המאבק.

בין האומנים שלוקחים חלק בעצרת התמיכה, שאותה מנחים מעיין אדם ומוטי פרנסיס, מופיעים: שלומי שבת, זהבה בן, ישי ריבו, נתן גושן, רביב כנר, עידן עמדי, חנן בן ארי ומירי מסיקה. לצידם עולים על הבמה ונושאים דברים: צור גולדין, אבירם שאול, אילן מנגיסטו, מאיה מורנו והזמר עידן עמדי.

שלומי שבת: "זה הזמן להחזיר את הבנים, הם שלנו"

שלומי שבת, שישיר במסגרת העצרת את השיר "תנו לגדול בשקט", סיפר ל"שש עם": "בדיוק חזרנו להופעות וחמאס החליטו שמוקדם מדי. יש לנו כוח ואורך רוח, אני מאוד אופטימי ומאמין שיהיה טוב בסוף. אין תשובה ברורה יותר לשאלה על החזרת הבנים", הדגיש. "כשאני שומע חיילים אני ישר אומר 'כן' וגאה לקחת חלק באירוע הזה. יש לנו כאן הזדמנות שלא יודע אם היא תחזור עוד פעם, זה הזמן להחזיר אותם. הם שלנו והם צריכים להיות אצלנו. אנחנו כאן כאות הזדהות עם צה"ל וכל כוחות הביטחון".

שלומי שבת (צילום: החדשות 12, החדשות12)
שלומי שבת | צילום: החדשות 12, החדשות12

עצרת להשבת הבנים מול משרד ראש הממשלה (צילום: n12)
עצרת להשבת הבנים מול משרד ראש הממשלה | צילום: n12

מירי מסיקה: "הצבא שלנו הוא הכי מוסרי בעולם"

מירי מסיקה הצטרפה לדברים: "למרות הביקורת הבין-לאומית - הצבא שלנו הוא הכי מוסרי בעולם. לכל מי ששולח את הילדים שלו לצבא, אני רוצה להגיד - אתם לא תישארו לבד אף פעם".

"תמונת הניצחון של מבצע 'שומר החומות' חייבת להיות החזרת הבנים מעזה. זו המחויבות שלנו לאזרחים וללוחמים. המארגנים קוראים לציבור לעלות מחר לירושלים ולהצטרף לדרישה", הדגישו במטה המאבק. "השבת הבנים היא הפעולה האמיצה שיכולה לאחד את עם ישראל מחדש. אנחנו מחזקים את ידיכם וסומכים עליכם שתחזירו את הבנים חזרה לישראל. זו המחויבות הבסיסית של המדינה לאזרחיה וללוחמיה", הוסיפו.

הדר גולדין, אברה מנגיסטו, אורון שאול, הישאם א-סייד (צילום: חדשות)
הישאם אל סייד, אורון שאול, הדר גולדין, אברה מנגיסטו | צילום: חדשות

צור גולדין, אחיו של סגן הדר גולדין אמר: "הצבא עובד ואנחנו גאים בו, אבל יש שלב שבו קובעים את התוצאות - ואותן קובעים המנהיגים. האחריות שלנו לקבוע מה יהיו התוצאות. שני חיילים נחטפו בצוק איתן, שני אזרחים מוחזקים בעזה, 7 שנים וכולנו מופקרים".

שמחה גולדין אביו של הדר כתב אתמול בטור ל-N12 כי "היום, שבע שנים אחרי מבצע "צוק איתן", כל חייל בצה"ל יודע כי צה"ל נוטש פצועים ולא מחזיר חללים בעת הקרב, לא דורש אותם בזמן הסכמי הפסקת אש, ולא דואג להשבתם בעת שהוא דואג לפתרונות 'הומניטריים' לאלה ששבו אותם, שחטפו אותם, שהרגו אותם ומחזיקים בהם. בקריאת חירום לנתניהו, גנץ וכוכבי, דרש: "אומרים שזה בלתי אפשרי? עשו את הבלתי אפשרי".

משפחתו של הדר גולדין ז"ל (צילום: חדשות)
שמחה אביו של הדר גולדין | צילום: חדשות

 אברה מנגיסטו, בן 35, נעדר מאז 2014 - לאחר שחצה את גדר המערכת לתוך רצועת עזה, ומאז גורלו לא נודע. אימו של אברה אגרנש מנגיסטו שוחחה בתחילת השבוע עם N12 וסיפרה: "אני מרגישה שיש הזדמנות להחזיר לי את הבן שלי. למרות שאני באשקלון, כל הזמן במקלטים - יש בי תקווה". 7 שנים אני בוכה, אין לי יום ואין לי לילה", אמרה. "עכשיו אני מרגישה שיש הזדמנות להחזיר לי את הבן שלי. בבקשה אל תפסיקו - עד שהחמאס יגידו שחלק מהתנאים להפסקת האש הם החזרת הבן שלי, החיילים והאזרח הבדואי הנוסף".

אמו של אברה מנגיסטו הנעדר בעזה (צילום: חדשות 2)
אמו של אברה מנגיסטו הנעדר בעזה | צילום: חדשות 2