ריאיון עם אשת חיל: כבר למעלה משנה שגל גדות מקיימת את הראיונות שלה בעיקר בזום וכעת, מי שכבר מזמן הפכה לשחקנית הישראלית המפורסמת והמצליחה בעולם, פגשה אותנו בלוס אנג'לס לריאיון פנים אל פנים, ששידרנו ב"חדשות סוף השבוע". הוונדר וומן הישראלית דיברה על המכשולים בהוליווד שלא פוסחים גם על מי שהגיע לפסגה, התייחסה לשנת הקורונה, סיפרה על הגעגועים לארץ הקודש ועל ההתרגשות לקראת התינוקת השלישית שבדרך.

אם שאלתם את עצמכם איך שנת הקורונה עברה על גדות, מסתבר שגם אותה הציף החשש מאי הודאות. "חוויתי מה שכולם חוו. בין להיות המבשלת, המכבסת, המגהצת, המורה והמשרתת של הילדים שלי לבין לנסות לג'נגל את זה עם העבודה והפחד ממה זה, עד מתי ואיך יהיה. אני מוכנה לגמרי לחזור לשגרה, יודעת שבארץ חזרו לגמרי. מסתכלת בטלוויזיה ובא לי גם".

גל גדות מתארחת אצל המנחה קונאן אוברייאן (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת12)
גל גדות | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת12

"אנחנו בעידן של רע, כך שבא לי להביא משהו טהור"

2020 הייתה השנה שבה הייתה אמורה לחרוך את השטיחים האדומים. אחרי שנים של עבודה תוכנן לצאת לבתי הקולנוע ברחבי העולם סרט הממשך של וונדר וומן, 1984 - אלא שבסופו של דבר הוא נדחה שוב ושוב. "כבר דחינו את הסרט ארבע פעמים. כשהגיעה ההזדמנות להוציא את הסרט בקריסמס, פתאום אתה אומר: 'רגע, יש לנו הזדמנות לחלוק את הסרט עם המון אנשים שהולכים פשוט לשבת בבית בקריסמס ובשבילם זה ענק. אני שמחה על ההחלטה הזאת, כי למרות שהסרט הזה הכי הונדס להיות מוצג בתיאטראות, לפחות הבאנו קונטנט חדש להרבה אנשים שראו את זה שוב ושוב", היא אמרה.

בין עוד סרט לסרט, גדות הקימה יחד עם בעלה איש העסקים ירון ורסנו חברת הפקה שמשיקה בימים אלו פרויקט חדש, בשיתוף נשיונל ג'אוגרפיק, "אימפקט". סדרה דוקומנטרית על הוונדר וומן של החיים האמיתיים. "כל סרט מתמקד בגיבורה אחרת שהיא אישה אמיתית, גיבורה מהחיים. יש לה השפעה מדהימה על הקהילה שממנה באה. כל הנשים האלה באות מרקע מאוד מורכב ולמרות הכול, עושות שינוי מדהים. אני חושבת שההזדמנות היא שיכוונו את העדשה שלהם לאן שאחרת לא היו מכוונים אותה. רוצה להראות טוב. אנחנו כל כך בעידן של רע ואצבעות מאשימות, כך שבא לי להביא משהו טהור לעולם שייתן השראה".

גל גדות וירון ורסנו (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של גל גדות)
גל גדות וירון ורסנו | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של גל גדות

"יום אחד בעלה פשוט הרג אותה ואת שני הילדים, תופעה נוראית"

כשגדות חוזרת לאחור לתקופה שבה הייתה בת 23, היא מספרת על החיבור האישי שיש לה בהעלאת המודעות לאלימות הכואבת כלפי נשים: "אני אימא לבנות, אישה בעצמי וגם אני איבדתי קרובת משפחה שלי ואת שני הילדים שלה. הילה בכר היא קרובת משפחה שלי יקרה ואהובה, יום בהיר אחד מייקל בעלה פשוט הרג אותה ואת שני הילדים. זו תופעה נוראית שצריך למגר אותה ומבית הספר להבהיר מה אפשר לעשות ומה אי אפשר".

למרות השינויים הגדולים שעוברים על הוליווד, אווירת עבודה בעייתית לא פסחה גם על גדות - למרות שהגיעה לפסגת תעשיית הקולנוע העולמית. על פי הדיווחים בארה"ב, ג'וס וידון, במאי ליגת הצדק, איים לפגוע לה בקריירה - לאחר שביקשה להכניס שינויים בדמותה. "הוא כאילו איים לי על הקריירה ואמר שאם אעשה משהו, ידאג שהקריירה שלי תהיה אומללה ופשוט טיפלתי בזה במקום".

על פרשת האונס בהוליווד: "בן אדם צריך לשלם את המחיר ולקחת אחריות"

רשימת הפרויקטים של גדות ארוכה מאוד וסביב חלקם עדיין ניצב סימן שאלה. בסרט שצילמה וטרם יצא לאקרנים, "מוות על הנילוס", נגד השחקן שלצד גל, ארמי האמר, נפתחה לאחרונה חקירה בחשד לאונס. "זה מורכב מאוד. אם האמת תהיה כזו שעשה דברים לא לעניין, אז בן אדם צריך לשלם את המחיר על המעשים שלו ולקחת אחריות. אני לא יודעת מה יהיה".

גל גדות, 2021 (צילום: Rich Fury/KCA2021/Getty Images for Nickelodeon)
כוכבת הוליווד | צילום: Rich Fury/KCA2021/Getty Images for Nickelodeon

הכוכבת הישראלית עובדת בתקופה זו עם בן זוגה על הפרויקט החשוב באמת - התינוקת השלישית שבדרך: "זה קורה, עוד אחת". למרות ההצלחה המסחררת בחו"ל, היא לפני הכול חושבת על ארץ הקודש: "המקום שאתה הכי רוצה להצליח בו זה תמיד בבית. הכי אכפת לי מה יכתבו פה".