ביום העצמאות הקרוב, בחר הזמר המצליח עידן רייכל לשמור את קדמת הבמה ללוחמים והלוחמות בצה"ל, שמקריבים את עצמם בשביל כולנו בכל ימות השנה. "דווקא בהמשך ישיר ליום הזיכרון אני חושב שמי שצריך לתפוס את כל הבמות ביום העצמאות זה חיילים", אמר רייכל. "באמת מגיע להם, מגיע לנו".

לקראת המופע "הכוכבים של צה"ל - עידן רייכל מצדיע" (רביעי, ערב יום העצמאות בשעה 22:10 בקשת 12) שצולם בנתניה, קרא רייכל לחיילות והחיילים לשלוח לו סרטונים של עצמם שרים. תשעה מתוכם התקבלו והוזמנו לבצע איתו דואט על הבמה - מול כל המדינה.

"אני מנגן בגיטרה שש שנים וחוץ מזה אין לי שום ניסיון מוזיקלי בכלל", סיפר ליאב סיני. שמשרת בגדוד 101 בחטיבת הצנחנים. "לא התכוננו לזה מנטלית", הוסיף אהרון חג'ג', שמשרת גם הוא בגדוד 101 בחטיבת הצנחנים. "שלחנו את הסרטון בהכי תמימות ופתאום אנחנו פה".

המופע של עידן רייכל ביום העצמאות (צילום: חדשות 12)
"מנגן בגיטרה שש שנים". ליאב סיני. שמשרת בגדוד 101 בחטיבת הצנחנים | צילום: חדשות 12

שיר לוין, לוחמת בגדוד ברדלס בחי"ר גבולות, שיתפה ברגע שגילתה בו רייכל הגיע לבסיס כדי להודיע לה שתיקח חלק במופע החגיגי. "הייתי בשטח, אמרו לנו שיש איזו שיחה של מפקד אוגדה. ישבנו שם איזה 40 דקות כועסים שקצין לא מגיע ופתאום עידן נכנס. כולם ידעו חוץ ממני".

החברים מהצבא פרגנו לחבריהם, וכשהבינו שאחד מהמשתתפים יזכו בשיר שיכתוב רייכל במיוחד בשביל הזוכה – הם לחצו עליהם לשפר את הופעתם. "מרימים לי ואומרים לי 'תתאמן, תיתן ביצע טוב' שיתף גולן אלקלעי, לוחם בגדוד 334 בתותחנים. "התאמנתי עם הרבה חבר'ה מהפלוגה והם נתנו לי עצות".

עידן ריכל מופע עצמאות (צילום: חדשות 12)
"hשבנו שם,איזה 40 דקות כועסים שקצין לא מגיע ופתאום עידן נכנס" | צילום: חדשות 12

רייכל שיתף בסיפור שסיפר לו אחד הלוחמים לקראת המופע. "אחד הלוחמים פה הוא טנקיסט והוא אמר לי: 'אתה יודע, יותר מלחיץ ומפחיד לשיר על במה מאשר לנהוג על טנק. כשאתה בטנק אתה מוגן ב-300 טון פלדה וכשאתה על הבמה אתה חשוף'".