ב-2001, השחקנית הותיקה שרון סטון הייתה אז בת 43 ויכלה לנוח על זרי הדפנה כשמאחוריה שורה ארוכה של סרטים נוצצים ומועמדות אחת לאוסקר. בתקופה ההיא, היא התרכזה בעיקר בלהיות אם יחידנית לשלושת בניה הצעירים, כשביום בהיר אחד תקף אותה כאב חד ופתאומי בראשה. זו הייתה התחלתו של אירוע קשה של שבץ ודימום מוחי, כזה שממנו יצאה סטון בקושי ושבעקבותיו - בחרה להישיר מבט לטראומות העבר שלה. 

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

היום, שני עשורים מאוחר יותר, בשנות ה-60 לחייה כשהיא בריאה וחזקה מתמיד, סטון מוציאה לאור ספר אוטוביוגרפי שעונה לשם "היופי שבלחיות פעמיים". בספר היא מאווררת את כל הכביסה המלוכלכת, ומתארת לפרטים שורה של אסונות שנראה כי רדפו אותה מאז היותה תינוקת.

"בהלוויה הצצתי בארון הקבורה הפתוח, הבנתי שהוא סוף סוף מת"

בספר חושפת סטון שורה של הטרדות מיניות מצד בכירים בהוליווד בתקופה שנחשבה לסמל סקס. באחד מהמקרים שהיא מגוללת, היא מספרת כיצד מפיק לחץ עלייה לקיים יחסי מין עם אחד השחקנים שלצדה, כתרגיל להצלת סרט כושל. זו לא הפעם הראשונה שסטון מדברת על היחס הנצלני כלפי שחקניות בתעשייה. בעבר כבר דיברה על תקרית "שילוב הרגליים" בסרט המצליח "אינסטינקט בסיסי" מ-1992, שבו נחשף איבר מינה בזווית צילום ערמומית שלטענתה לא סוכמה איתה. במאי הסרט טען בעבר שהיא משקרת ושהדבר נעשה בהסכמתה המלאה, אך בספר היא ממשיכה להכחיש ומפרטת כיצד אחד מאנשי הצוות ביקש שתסיר את לבניה, והרגיע אותה כי "לא רואים כלום בשל השתקפות האור, זה נראה כאילו את איתם".

שרון סטון, 2019 (צילום: Jamie McCarthy/Getty Images for Loro Piana)
השחקנית שרון סטון | צילום: Jamie McCarthy/Getty Images for Loro Piana

ככל הנראה הסיפור המטלטל ביותר שפורסת סטון בספר הוא מימיה כילדה קטנה בפנסילבניה. סטון מספרת כיצד סבה התעלל בה ובאחותה הקטנה במשך שנים, עוד כשהיו פעוטות. הפגיעות הרבות נעשו בסיועה של סבתה, גם היא קורבן לאלימות המינית של בעלה. סטון מספרת כיצד הסבתא הייתה כולאת את הילדות הצעירות בחדר עם הסב, והוא היה עושה בהן כרצונו. "הוא נפטר כשהייתי בת 14", נזכרת סטון. "בהלוויה הצצתי בארון הקבורה הפתוח ונגעתי בגופתו. הרגשת סיפוק מוזרה הציפה אותי. ההבנה שהוא סוף סוף מת - פגעה בי כמו מפולת שלגים. הסתכלתי על אחותי בת ה-11 והיא מיד הבינה - זה נגמר".

"כמויות דם זרמו על החולצה שלי"

הטרגדיות לא פסקו עם מות הסב. באותה השנה סטון הנערה נפצעה קשות בעת שרכבה על סוס שדהר אל תוך מכשול. "הגרון שלי נפתח. כמויות דם זרמו על החולצה שלי", היא מספרת. סטון עברה מספר ניתוחים קוסמטיים במטרה לשקם את הצוואר שלה, ולהסוות את הצלקת הענקית שעיטרה אותו מאז התאונה. אחרי השיקום אימצה חיים של "היפית", לדבריה, ותרגלה בודהיזם במשך שנים ארוכות.

מעבר למקרים האיומים והסיפורים הכואבים, סטון חושפת בספר שורה של מכות איוב ביזאריות - החל מכיצד נפגעה ממכת ברק כחלק מתשעת המקרים השונים שבהם הסתכלה למוות בעיניים, וכלה בפעם שבה הגיעה לרופא כדי להסיר גידולים מהחזה והוא בחר להעביר אותה ניתוח להגדלת חזה ללא ידיעתה. כיום, לדבריה, היא בוחרת לחיות את חייה בשקיפות, שלווה ואמת. "הטראומות הרבות שליוו אותי לאורך חיי נתנו לי את מתנת הראייה הצלולה", מסכמת סטון.