שלום חנוך, כבר בן 74, אחד היוצרים הישראלים המוכרים והמשפיעים ביותר, מוציא השבוע אלבום חדש. קשה לחשוב על עוד אומן, יוצר ישראלי, שכבר 58 שנים מלווה את הישראליות ואולי גם קצת מעצב אותה. בשיחה עם רינה מצליח, חנוך מספר על האלבום החדש, ̉הגיל, ורגעי הזוהר.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מאז שחזרו ההופעות אחרי הקורונה, חנוך ממלא אולמות. האבא של הרוק הישראלי גם משתנה וגם נשאר יחיד במינו. הוא משתף לקראת יציאת אלבומו החדש: "לאט לאט, הדריכות הזו לפני אלבום חדש קצת דוהה אצלי, פחות אכפת לי איך זה יתקבל. יותר אני נהנה מהעשייה ומהכתיבה של זה".

שלום חנוך (צילום: החדשות 12, חוסין אל אוברה)
בגיל 74, שלום חנוך ממלא אולמות ומוציא אלבום חדש | צילום: החדשות 12, חוסין אל אוברה

חנוך מספר גם על ההתמודדות שלו עם הקורונה, ונראה שבניגוד למרבית האמנים, השקט דווקא עשה לו טוב. "זה מאוד היה מתאים לי, השקט הזה. עשיתי המון דברים שכוללים גם דברים מהעבר שאני חושב שהם רלוונטיים היום. מילים שכתבתי לפני 25 שנה והרגשתי שהן מתאימות".

חנוך לא רוצה לדבר על פוליטיקה, ובכל זאת משפט אחד היה חשוב לו לומר: "פוליטיקה זה המון דיבורים, דיבורים, דיבורים... ניהול חסר. נשים חסר. אכפתיות חסר. אז מה זו פוליטיקה? זה מעיק". ולבסוף, חנוך משתף את החוויה המיוחדת של להופיע עם בתו ועם נכדו על הבמה: "הסתכלתי על זה כשיא גינס. אני לא בטוח שהיה דבר כזה בכלל. הייתי המאושר באדם. פשוט לגמרי".