החרם שנרשם בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה בתקופה האחרונה על איגוד העיתונאים הזרים, העומד מאחורי טקס גלובוס הזהב נותן אותותיו. רשת NBC האמריקאית, המשדרת את הטקס מאז 1996, הודיעה אתמול (שני) כי הטקס לא ישודר בשנת 2022, במטרה לתת לאיגוד זמן לערוך בדק בית שיוביל לשינויים. "אנחנו מאמינים שבגלובוס הזהב מחויבים לרפורמה בעלת משמעות. שינוי מסוג זה דורש זמן ועבודה, לכן, הטקס לא ישודר אצלנו ב-2022, ואנחנו מקווים שנוכל לשוב ולעשות זאת בינואר 2023". 

מחאה נשמעה נגד הטקס גם על ידי שחקנים פרטיים, יוצרים וגם על ידי חברות ענק כמו אמאזון וורנר מדיה. גם ענקית הסטרימינג, נטפליקס, שגרפה שורה של פרסים בטקס האחרון, הודיעה לפני יומיים שהיא "מפסיקה כל פעילות" עם איגוד העיתונאים הזרים, עד ששינויים משמעותיים בעניין המגוון האנושי בקרב חבריו יתבצעו. מלבד אי שוויון אתני ודמוגרפי, האיגוד הואשם בין היתר גם באתיקה מפוקפקת ו"תרבות של שחיתות". 

טום קרוז, 2019 (צילום: Michael Kovac/Getty Images for Advanced Imaging Society)
טום קרוז. החזיר את הפסלונים שלו | צילום: Michael Kovac/Getty Images for Advanced Imaging Society

גם השחקן טום קרוז החליט להצטרף לחרם על גלובוס הזהב, והחזיר היום את הפרסים שקיבל לאורך השנים למארגני הטקס, כך דווח ב-CNN. קרוז זכה בפרס השחקן הטוב ביותר ב-1997, ב-1990 ובשנת 2000 בפרס שחקן המשנה הטוב ביותר על תפקידו בסרט "מגנוליה". 

כחלק מהניסיון לערוך שינוי מקיף, בגלובוס הזהב פרסמו באתר האינטרנט שלהם את התוכנית המלאה לשנה הקרובה שתביא בתקווה לשינויים מהותיים. התוכנית מחולקת לחודשים, ובכל חודש מפורטים הצעדים שבארגון מתכוונים לעשות. 

תנועת TIME'S UP הפועלת להשגת ביטחון אישי ותנאי עבודה שוויוניים לנשים, בירכה בהצהרה למגזין הוליווד ריפורטר את ההחלטה: "יש לנו היום הזדמנות להכיר בכך שאנחנו יכולים להתחיל לדמיין מחדש תעשייה הוגנת. נדרשו קולות רבים, ויחד אנחנו דורשים טקס פרסים שקוף ומכבד".