בעקבות האסון הלילה שבו נהרגו 45 בני אדם ויום האבל שהוכרז ביום ראשון בישראל, החליטו אומנים רבים שהיו אמורים להופיע היום ומחר לבטל או לדחות את הופעתם. האומנים מדגישים כי הכרטיסים שנקנו להופעות שנדחו תקפים להופעה הבאה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

להקת התקווה 6 הודיעה על דחיית ההופעה שהייתה אמורה להתקיים הערב בבנימינה, ההופעה נדחתה ל-7 במאי, שישי בעוד שבוע בדיוק. עמרי גליקמן, סולן הלהקה, כתב: "אנחנו מרכינים ראש, לבנו עם משפחות הקורבנות ותפילותינו לפצועי האירוע. באשר להופעה – ההחלטה היא קשה, אבל צריכה להילקח. זה הזמן לאחדות, זיכרון ואבל".

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Hatikva6 התקווה 6 (@hatikva6_official)

ההופעה של בעז שרעבי שהייתה אמורה להתקיים מחר, מוצאי שבת, בזאפה ירושלים בוטלה. כך גם ההופעה של זהבה בן, שהייתה אמורה להתקיים מחר בערב במעלה אדומים. הופעתה של בן נדחתה ל-15 במאי.

ישראל קטורזה ביטל את הופעתו שהייתה אמורה להתקיים מחר במיני ישראל. האחיות כרקוקלי ביטלו את הופעתן שהייתה אמורה להתקיים מחר ברידינג 3 בתל אביב. ההופעה נדחתה לשבת הבאה, 8 במאי. "כואבות ומתפללות לשלום הפצועים, נתראה שבוע הבא", כתבו בחשבון הפייסבוק שלהן.

ההופעה של נדב דגון בבארבי תל אביב צפויה להתקיים הערב כרגיל, וההופעות של נגה ארז מחר בערב, ומחרתיים - בוטלו. במקביל, אומנים רבים שהיו אמורים להוציא בשבוע הבא חומרים חדשים בחרו לדחות את יציאתם.

שר התרבות חילי טרופר הוציא הודעה מוקדם יותר היום ולפיה הוא מצפה לכבד את זיכרון הנספים ולהימנע מקיום של כל אירוע או משחק ספורט. "זה הזמן לערבות הדדית. ראוי להימנע מקיום כל אירוע, משחק או הופעה. חברה שיש בה סולידריות היא חברה שכואבת ומתעצבת כשמישהו אחר נופל".