נועה קירל גורפת עוד הישג בקריירה שלה, ומופיעה בשבוע האחרון על שלט חוצות בטיימס סקוור בניו יורק. הסיבה לכך היא ספוטיפיי, שהשיקה את התוכנית EQUAL שמטרתה לקדם נשים יוצרות. ענקית הסטרימינג יצרה פלייליסט בינלאומי שמופיע באפליקציה, ובתוכו נשים מכל העולם, ונציגות ישראלית עם ניחוח בינלאומי – נועה. 

"אני כל כך מתרגשת להיות חלק מפלייליסט עם יוצרות מובילות מכל העולם", אמרה הזמרת בת ה-20. "קידום מוזיקה של אומניות זה נושא חשוב, והתוכנית עושה את זה בצורה מדויקת. עבורי, לתת כוח דרך המוזיקה לילדות, נערות ונשים, זו מתנה שניתנה לי משמים ואני מוקירה אותה בכל יום". 

נועה קירל (צילום: שי פרנקו_)
בלינג בלינג, עכשיו בטיימס סקוור | צילום: שי פרנקו_

עוד הוסיפה קירל: "במוזיקה שלי אני תמיד מנסה להעביר את המסר - אל תתני לאף אחד להגיד לך מה לעשות, תאהבי את עצמך כמו שאת, ואם תעבדי קשה תצליחי. אלו מסרים לא רק לנשים, אלא לתעשיית המוזיקה כולה. אני מקווה שהיצירה שלי תתן הישראה ותעזור לקדם עוד ועוד נשים יוצרות בישראל ובעולם, ושוויון מגדרי בכל התחומים". 

לצד נועה בפלייליסט המדובר של ספוטיפיי, נמצאות נשים מובילות בתעשיות מוזיקה מקומיות. בין היתר מיפן, ארגנטינה, מלזיה, בריטניה וישראל כמובן. נכון לכתיבת שורות אלה, יותר מ-700 אלף מאזינים עוקבים אחרי הפלייליסט - מספר שצפוי לעלות ולתת דחיפה למוזיקאיות המופיעות בו.