החזרה הראשונה של עדן אלנה: נציגת ישראל לאירוויזיון 2021 קיימה היום (ראשון) חזרה ראשונה על הבמה באולם התחרות ברוטרדם שבהולנד לשיר "Set Me Free", שתבצע בחצי הגמר הראשון של התחרות ביום שלישי הבא, 18 במאי - ובתקווה שגם בשלב הגמר, 4 ימים לאחר מכן. 

עדן עלתה לבמה כשהיא לבושה בשמלה לבנה משובצת באבני סווארובסקי שעיצב אלון ליבנה. הבגד רקום במה שנראה כמו דוגמאות של צמות שחורות וכסופות - וזה לא הבגד היחיד שאיתו היא תופיע במהלך שלוש הדקות שלה. בחלק האחרון של ההופעה, הרקדנים ״קורעים״ מעדן את השמלה - והיא נותרת בבגד גוף שחור ושקוף. "היה כיף גדול, יש עוד הרבה על מה לעבוד. מקווה להביא את הניצחון וגם להנות מהכל", אמרה עדן אחרי החזרה. 

לאורך ההופעה מלווים את עדן חמישה רקדנים, הבמה מוארת בכתום, ורוד ולבן ומזכירה את במת התוכנית "אקס פקטור" בה התגלתה לראשונה עדן אלנה - וייתכן שלא במקרה. שם השיר "Set Me Free" מופיע בענק על המסכים - ובהמשך מוקרנת עליהם דמותה של עדן עצמה.

עדן אלנה בחזרות ראשונות בהולנד‎ (צילום: EBU / Thomas Hanses)
עדן והרקדנים במהלך החזרה הראשונה | צילום: EBU / Thomas Hanses
עדן אלנה בחזרות ראשונות בהולנד‎ (צילום: EBU / Thomas Hanses)
הבגד שמסתתר מתחת לשמלה | צילום: EBU / Thomas Hanses

הרגעים שהדהימו את העיתונאים שצפו בחזרה היו אלה שהגיעו בסוף השיר: עדן עמדה במבחן הצלילים הגבוהים (אותם Whistle notes מאתגרים עליהם סיפרנו עליכם כאן) בכל שלוש ההרצות של החזרה - מה שזכה לתשואות במרכז העיתונאים ולפרגון גם בעמוד הטוויטר הרשמי של התחרות. 

בהופעה יש גם פלאשים וזיקוקים ולחלק מהעיתונאים היא נראית עמוסה, אך לשם כך נועדו חזרות - לשפר ולתקן. אלמנט נוסף שאמור להדאיג במעט את המשלחת הישראלית הוא הדמיון של ההופעה הישראלית לזו של קרואטיה, שהצבעים של הבמה שלה זהים לאלה של ישראל - וגם הבגדים. קרואטיה וישראל נחשבות ליריבות צמודות בהימורים - ונעות בין עלייה לאי-עלייה לגמר. 

עדן אלנה בחזרות ראשונות בהולנד‎ (צילום: EBU / Thomas Hanses)
באולם התרשמו מהיכולת הווקאלית של עדן בסוף הנאמבר | צילום: EBU / Thomas Hanses

מהמשלחת הישראלית נמסר, עם זאת, שהם מרוצים מאוד מחזרת המצלמות הראשונה ומההתרגשות הרבה שנרשמה באולם מהביצוע הווקאלי של עדן. בימים הקרובים ימשיך הצוות הישראלי בהכנות לקראת החזרה השנייה והחשובה, שתתקיים ביום רביעי אחר הצהריים. 

בשלב בו עדן תתמודד יתחרו 16 מדינות על 10 כרטיסים לגמר האירוויזיון במוצאי שבת, 22 במאי. לפי ההימורים, ישראל מסומנת כאחת המדינות שיעלו לגמר - זאת לאחר עדכון בטבלאות שחל ממש אתמול, עוד לפני שעדן בכלל עלתה על הבמה. עם זאת, צפוי מאבק צמוד בשלב הזה - והכל תלוי בהופעה בשני רגעים משמעותיים: החזרה בה צוותי השיפוט ינקדו את השירים ביום שני הבא, 17 במאי, וההופעה החיה יממה לאחר מכן, במהלכה הקהל בבית מצביע. 

כאן תוכלו להכיר מקרוב את כל המתחרים של עדן אלנה באירוויזיון 2021 - בשני חלקים: 

חצי גמר 1: המתחרים הישירים של עדן אלנה בדרך לגמר האירוויזיון 

חצי גמר 2: כוכב הענק מאמריקה, הגימיק שטרם נראה בתחרות - והפייבוריטים בהימורים


בהכנת הידיעה השתתפה נועם כהן