בגלל הרוח, והתרומה ליצירה ולחברה: שר התרבות והספורט, חילי טרופר, ושרת התחבורה, מירי רגב, הודיעו הערב (חמישי) לזמר שלומי שבת כי הוא נבחר להשיא משואה בערב יום העצמאות ה-73 למדינה שיצוין בחודש הבא. שבת, שהיה בזמן קבלת השיחה המרגשת בבני ברק, אמר: "וואו, אם לא הייתי באמצע בני ברק, הייתי בוכה". השרים טרופר ורגב בירכו אותו, ואמרו כי קיבלו את ההחלטה שישיא משואה פה אחד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"נושא הטקס השנה הוא 'אחווה ישראלית', ואתה סמל לאחווה, גם ביצירה ובמוזיקה, בחיבור בין מזרח למערב מסורת וכל החברה הישראלית", אמר השר טרופר. "אחרי שנת הקורונה, שגם אתה ניצחת אותה עם הרוח הגדולה שלך, חשבנו שאין מתאים ממך", הוסיף. רגב סיכמה: "אצלך 'רק בגלל הרוח' זה לא רק ביטוי'". שבת הודה להם והוסיף: "איזו התרגשות". 

רגב אמרה כי "היו הרבה הצעות למשיאים ומשיאות, ותמיד ההחלטות האלה לא פשוטות כי יש המון יוצרים, מוזיקאים ואומנים מצוינים, אבל ההחלטה הזאת שעברה פה אחד, וגם אותי ואת חילי, אומרת הרבה על מי שאתה, על הערכיות שלך ועל איזה יוצר ומוזיקאי אתה". היא הוסיפה: "מעבר לזה, על המוזיקה הנפלאה שלך שיוצאת מהלב ונכנסת אל הלב. אני בטוחה שתרגש את עם ישראל".

שלומי שבת בטקס הדלקת המשואות (צילום: החדשות)
שלומי שבת מחדש את שירו של זוהר ארגוב "אל נבקש" בטקס המשואות ה-71 | צילום: החדשות

שבת בן ה-66, חלה במהלך השנה האחרונה בקורונה, אושפז לפרק זמן ארוך והיה במצב קשה. לאחר החלמתו, פעל כדי להזהיר את הציבור מפני סכנות המחלה, ולעודד התחסנות. במשך שנים תורם שבת מזמנו האישי ומופיע בהתנדבות במסגרות שונות – מול חולים ופצועים, מסורת בה המשיך גם בתקופת הקורונה למרות הקושי הבריאותי.

בין שיריו המפורסמים: "רק בגלל הרוח", "לכל אחד יש", "אבא" ועוד. לאורך השנים, שבת שיתף פעולה עם עשרות אמנים ישראלים צעירים ונתן להם במה. שבת אף זכה להופיע בטקס המשואות ה-71 ולחדש את שירו של זוהר ארגוב "אל נבקש". יום העצמאות הקרוב, בעוד כשלושה שבועות, ייחגג בסימן "האחווה הישראלית", בהצדעה לאזרחים ואזרחיות הפועלים לטיפוח החוסן החברתי בישראל.