לפחות אחד מכל שלושה ישראלים מאזין לפודקאסט (הסכת), תוכנית אודיו, בדומה לרדיו, ששומעים אותה ברשת ובעצם נמצאת אצל כל אחד בכיס, בסמארטפון. מעניין גימיקי, היום היא הפכה להיות לב המיינסטרים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

זו אחת התעשיות הצומחות ביותר במדיה שהצליחה להפוך אלמונים לכוכבים ששווים מיליונים, וזה הפך גם להיות התחביב החדש של מישל אובמה, הארי ומייגן, וברוס ספרינגסטין. השבוע השקנו בחדשות 12 פודקאסט יומי שנקרא "אחד ביום", בהנחיית אלעד שמחיוף.

"הקסם בפודקאסט הוא בעצם השלת המגבלות של הרדיו של פעם", סיפר רום אטיק, מנהל מחלקת הפודקאסטים של N12. "אין לך הגבלת זמן, אין לך שום הגבלת תוכן. יש לזה חיי מדף נורא נורא ארוכים, אנשים חוזרים לזה שוב ושוב, אפשר להאזין לזה מתי שרוצים".

היום (שלישי), התארח עמית סגל בפודקאסט "אחד ביום" וניתח את עלייתו ונפילתו של בני גנץ: "אחד מהדברים שלא מבינים מספיק על כחול לבן זו העובדה שהיא לא מפלגה, היא רשימה שהוקמה בסערת הבחירות". על הפודקאסט UNHOLY של יונית לוי יחד עם העיתונאי הבריטי-יהודי ג'ונתן פרידלנד מ"הגרדיאן", טענה לוי כי "הפודקאסט זה ההפך הגמור ממהדורת שמונה. זה פורמט שמאפשר להיות יותר משוחרר, לדבר יותר. גם להיות במובן מסוים אינטימי יותר, כי כשמישהו מחליט לשים אותך באוזן אז זו מחויבות מסוג אחר לחלוטין".