הפרסום בגיל צעיר לא היה פשוט לאף אחד מכוכבי דיסני שנחשפו בפני כל העולם כשהם עוד ילדים - אבל אלה מהם שהצליחו למנף את כל ההכרה הזאת לקריירה יציבה, עשו את זה בגדול. אחת מאותן דוגמאות, שבמשך שנים דווקא לא זכתה ליותר מדי תשומת לב, היא זנדאיה - כוכבת "שייק" בדימוס שהפכה לזמרת, אייקון אופנה, זוכת האמי על תפקידה ב"אופוריה" ומי שמובילה שלושה מהסרטים הכי מדוברים של 2021: "ספיידרמן 3", "חולית" ו"מלקולם ומארי", שיעלה בחודש הבא בנטפליקס. 

העובדה שזנדאיה נמצאת בסביבה כל כך הרבה שנים אולי מוכיחה את הכישרון הגדול שלה - בכל זאת, את כל זה היא הספיקה עד גיל 24 - אבל בראשית דרכה בתעשייה השחקנית דווקא התקשתה עם התדמית שנוצרה לה. עכשיו, בראיון שער לגיליון החדש של מגזין GQ, היא מספרת כיצד הבינה שאנשים סביבה חשבו שהיא "קרה", כשבפועל בסך הכל היה מדובר בחוסר ביטחון, כיאה לילדה שהפכה לכוכבת כבר בגיל 13.

View this post on Instagram

A post shared by Zendaya (@zendaya)

"בתעשייה הזאת, הייתי חייבת ללמוד איך לעשות סמול טוק ודברים כאלה", הסבירה זנדאיה, "בגלל שאנשים היו חושבים עליי בתור מישהי קרה, כי לא באמת ידעתי איך לפתוח בשיחה. אני זוכרת שהסטייליסט שלי אמר, 'את נתפסת בתור אדם קר. אנשים חושבים שאת מרושעת בגלל שאת לא מדברת', כשבפועל אני פשוט הייתי לחוצה".

בהמשך השיחה, זנדאיה דיברה גם על המציאות החדשה אליה נאלצה להתרגל עם פרוץ הקורונה - במהלכה היא צילמה פרק ספיישל של "אופוריה" - ועל ההבנה שלה כי הגיע הזמן שהיא תציב את עצמה בראש סדר העדיפויות, ולא את הקריירה. "זו הייתי הפעם הראשונה שאמרתי 'אוקיי, מי אני בלי כל זה?'", סיפרה, "זה דבר שמאוד מפחיד להתעמת איתו, כי אני לא באמת מכירה את זנדאיה מעבר לזנדאיה שעובדת. אני לא הבנתי עד כמה העבודה שלי והאומנות שלי היו חלק מהזהות שלי בתור בן אדם". 

בינתיים, ולמרות שהקורונה עוד כאן, זנדאיה צריכה להתמקד לא מעט בקריירה שלה בשבועות הקרובים, וזאת לצורך קידום "מלקולם ומארי" בכיכובה. בסרט, שצולם במהלך הסגר, זנדאיה וג'ון דיוויד וושינגטון (בנו של דנזל וושינגטון שהופיע לאחרונה גם ב"טנט") מגלמים זוג - וזאת למרות שבחיים האמיתיים פער הגילים ביניהם עומד על 12 שנים, עובדה שהפריעה לרבים מהגולשים. זנדאיה עצמה טרם התייחסה לסוגיה, אך וושינגטון דווקא כן, ובראיון חדש למגזין וראייטי הוא הסביר ש"לא הייתי מודאג מזה בגלל שהיא אישה. אנשים עומדים לראות בסרט הזה עד כמה היא אישה בוגרת. יש לה הרבה יותר ניסיון ממני בתעשייה. אני נמצא כאן רק שבע שנים. היא נמצאת בתעשייה יותר זמן, אז אני לומד ממנה. אני הטירון".