למרות שעשרת החודשים האחרונים הבהירו לנו ששום דבר לא ידוע, מסתמן שעל דבר אחד תמיד אפשר לסמוך, לא משנה כמה נגיפים יכו בנו: וין דיזל וחבריו לזיכיון המצליח יחזרו, באיזשהו שלב, עם סרט חדש בסדרת סרטי "מהיר ועצבני". בריאיון חדש למגזין אנטרטיינמנט וויקלי, דיזל חשף מספר פרטים שמבהירים שהסרט התשיעי בסדרה המהירה והעצבנית יהיה משהו שרבים מאיתנו ישמחו לנהור לאולמות הקולנוע בשבילו, ברגע שיפתחו אולמות קולנוע אליהם אפשר יהיה לנהור.

"מהיר ועצבני 9" צולם כבר בקיץ 2019. הוא אמנם היה אמור להגיע למסכים במאי 2020, אבל מהר מאוד היה ברור שנגיף הקורונה לא יאפשר זאת ויציאתו נדחתה לאפריל 2021, ומשם שוב למאי 2021. לא מעט דחיות, זה נכון - אבל אם להסתמך על הריאיון החדש עם דיזל, נראה כי ההמתנה תשתלם: לסרט התשיעי בסדרה עומד להצטרף כוכב גדול: המתאבק האגדי ג'ון סינה, בתפקיד אחיו האובד של דומיניק, ג'ייקוב. "ג'ון ענה על כל הקריטריונים (לדמות, ז.א)", אמר בריאיון דיזל. "זה פשוט הרגיש נכון, והוא עשה עבודה נהדרת".

סאגת "מהיר ועצבני" החלה כסיפורם של פושעים קטנים (שאוהבים לנהוג מהר) ושל השוטרים שרודפים אחריהם והמשיכה כאפוס על משפחה ורעות שכולל, לדעת רבים, התעלמות מרהיבה ומטופשת מחוקי הפיזיקה והתנועה. כיום, אחרי עשרים שנה מיציאת הסרט הראשון בסדרה, היא קרובה יותר לסופה מאשר לתחילתה. כך, לפחות, ניתן להסיק מהריאיון: "פול ווקר ואני דיברנו על (סיום הסדרה) בסרט העשירי. תמיד דמיינו שהסרט העשירי יהיה הפרידה, הפינאלה, ולשם הסיפור שלנו מתקדם".

אבל לפני מילות פרידה ממיליוני המעריצים ברחבי העולם, שהפכו את "מהיר ועצבני" לאחד מהזיכיונות הקולנועיים הגדולים והמצליחים של המאה ה-21, הסרט הבא, כאמור, עוד לפנינו - ודיזל הספיק לחשוף כמה פרטים עסיסיים על הסרט התשיעי הבא עלינו לטובה. בשורה אחת שחשף דיזל בוודאי תשמח את חובבי שחקניות האיכות למיניהם: השחקנית זוכת האוסקר, הטוני והאמי הלן מירן, תקח חלק גם בסרט הבא. מירן, שנודעת בעיקר כשחקנית שייקספירית שמגלמת את מלכות אנגליה יותר מפעם אחת, הצטרפה למשפחת "מהיר ועצבני" כבר בסרט השמיני, שם גילמה את אמו של אחד הנהגים. אך גם ב"מהיר ועצבני 8" וגם בסרט הספין-אוף (הכושל למדי) "הובס ושואו", השחקנית לא זכתה להיות מהירה ועצבנית בעצמה, ולא נהגה לשום מקום באף אחד מהסרטים. לפי דיזל, זה הולך להשתנות בסרט התשיעי: "אני הולך לעשות לכם ספוילר", אמר דיזל: "כן, היא תזכה לנהוג. היא תזכה לנהוג, והיא תזכה לנהוג טוב". 

פרט נוסף ותמוה למדי שחשף דיזל ככל הנראה לא יפתיע את מי שעקב אחרי הסדרה, שלטענת רבים הפכה מופרכת עם השנים: לקראת צאתו (ולפני דחייתו) של הסרט התשיעי, צצו שמועות ברחבי הרשת על הסיכוי ש"מהיר ועצבני 9" יתרחש, בחלקו, בחלל החיצון. מלבד החדשות לגבי הלן מירן, דיזל נמנע במפורש מספוילרים, ולכן כשנשאל לגבי השמועות הבין-כוכביות האלו, ענה דיזל בדיפלומטיות: "אין ספוילרים פה. אומר שג'סטין (לין, במאי הסרט – ז.א) הוא במאי שחושב מחוץ לקופסה. הוא בלתי נלאה, והוא ישחק עם כל מה שמתאים כדי לשלב אותו בסיפור". כלומר, כשנשאל אם בסרט התשיעי דום ומשפחתו יגיעו גם לחלל, דיזל לא הכחיש. גם זאת תשובה.

בשורה נוספת שככל הנראה תרגש את המעריצים, וכבר נחשפה בטריילר, היא חזרתו מן המתים (או לפחות אלה שנחשבו למתים) של האן (סונג קאנג), שגם מופיע באחת מהתמונות החדשות שפורסמו מתוך הסרט. דיזל סיפר כי "הוא דמות בלתי נפרדת מהזיכיון. יש משהו מיוחד וקסום בדמות שלו, כשתצפו בסרט תרגישו את זה". בינתיים, מאי 2021 לא יכול להגיע מהר מספיק.

View this post on Instagram

A post shared by Entertainment Weekly (@entertainmentweekly)