במשך ימים רבים העולם עקב בדאגה אחר ספינת הענק "אבר גיבן" שחולצה אתמול (שני) לאחר שנתקעה בתעלת סואץ. אם לתומנו חשבנו שהמהנדסים ההולנדים הם אלה שחילצו אותה, מתברר שאולי לא כך הדבר. אמן החושים אורי גלר טען בריאיון ל"שלוש" עם עופר חדד כי הוא זה שהזיז את הספינה בעזרת כוח המחשבה בלבד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"תתפלא, זה קרה כך", אמר גלר והסביר כיצד התגלגל כל הסיפור. "ספינה נתקעה, התחלתי לקבל אימיילים מכל העולם: 'אורי, תעקם את הספינה' ו'תזיז אותה', ואז פתאום התקשרו אליי עיתונאים בריטיים, עיתון ענק, 'סטאר', רצו שאני אעשה איתם את הנושא של להזיז את הספינה עם כוח המחשבה".

גלר המשיך: "אני אמרתי 'למה לא?', הרי כבר עשיתי דברים הרבה יותר מוזרים מזה. פשוט נתתי הוראה להתרכז ב-11:11 בבוקר, 11:11 בערב, ולנסות להזיז את הסירה. תרצה להאמין או שלא – הספינה זזה ב-23:14".

הספינה שתקועה בתעלת סואץ (צילום: CNN)
הספינה שנתקעה בתעלת סואץ | צילום: CNN

כשהקשינו על גלר ושאלנו כיצד הוא יכול בכוח המחשבה להזיז ספינה באורך של ארבעה מגרשי כדורגל וששוקלת מאות טונות, הוא הציג בפנינו מסמך, שלטענתו מגיע מאתר האינטרנט של ה-CIA, שבו הם מאשרים שיש ברשותו כוחות על-טבעיים.

"זה מה שה-CIA כותב עליי", הצהיר אמן החושים והחל להקריא מהמסמך: "כתוצאה מהצלחתו של גלר בתקופת הניסוי היננו מעריכים שהוא הדגים את יכולתו התפיסתית, העל-טבעית, באופן משכנע וחד משמעי". כשסיים להקריא, גלר ציין: "יש כוחות ואתה לא יכול להכחיש זאת".

גלר, שמוכר בעולם בעיקר בגלל היכולת שלו לכופף כפיות באמצעות כוח המחשבה, המשיך וסיפר כי הוא עובד עם הרבה גופים ביטחוניים: "הצלחנו לעשות דברים שלצערי אני עדיין לא יכול לדבר עליהם". לדבריו, "הגוף הריגול הגדול ביותר באמריקה זה ה-NSA. תאמין לי או לא, הם קיבלו מידע מה-MI5, המוסד של אנגליה, שאני הזזתי חפץ קטן בכוח המחשבה. הם גייסו אותי ואמרו לי: 'ניקח 7-8 אנשים כמוך ונעלים עיר ברוסיה'. אתם לא מאמינים? תסתכלו על הניירות של NSA ששוחררו לפני שנה וחצי".

לשאלה אם בפועל הוא הצליח להעלים את העיר המדוברת ברוסיה, גלר השיב בחיוך: "על זה אני לא מדבר".