אירוויזיון 2021 קורה, עם קהל - ועם האמנים על הבמה: לאחר שבחן מספר תרחישים לקיום התחרות בעידן הקורונה, איגוד השידור האירופי הודיע היום (שלישי) באופן רשמי שהאירוויזיון יתקיים בחודש מאי הקרוב ברוטרדם שבהולנד בנוכחות מעריצים באולם והאמנים המייצגים על בימת התחרות, אם כי האירוע ייערך במתכונת מעט שונה מכפי שהכרנו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי ההחלטה, ינכח באולם קהל בתפוסה של 20% פחות מהרגיל - ואלפי המעריצים שיגיעו לרוטרדם יישבו בקהל במרחקים של מטר וחצי זה מזה. לפי פרוטוקול הבטיחות שפרסמה ההפקה, מעריצים מחוץ להולנד שירצו להגיע לתחרות, ייאלצו לשהות בבידוד 5 ימים לפני מועד ההמראה - ולהציג בדיקת קורונה שלילית בטווח של 72 שעות לפני הטיסה. 

בנוסף למעריצים, הוחלט שכל 41 האמנים שייצגו את 41 המדינות המשתתפות ייסעו לעיר המארחת ויופיעו בשידור חי על הבמה - כפי שהיה בכל שנה בה נערך האירוויזיון עד להתפשטות הנגיף בתחילת 2020. ליתר ביטחון, כל משלחת תפקיד בידי ההפקה הופעה מוקלטת מראש שתוקרן בערב התחרות - זאת במידה והאמן המייצג לא יוכל להגיע לרוטרדם או אם אמן שהגיע או מי מהמלווים שלו יתגלו כחיוביים לנגיף סמוך למועד ההופעה. 

עדן אלנה קיבלה את הבשורה בהתרגשות: "כבר חשבתי שזה לא יקרה" 

בין האמנים שיזכו להופיע על הבמה תהיה גם נציגת ישראל, עדן אלנה, שקיבלה את הבשורה על כך בהתרגשות גדולה: "גיליתי שהאירוויזיון קורה ואני מתרגשת ברמות שיא. כבר תקופה חשבתי שזה לא יקרה, אבל זה קורה. ובעזרת השם נצליח וננצח ויהיה טוב!". עדן נבחרה כבר בשנה שעברה לייצג את ישראל לאחר שזכתה ב"כוכב הבא לאירוויזיון", אך התחרות בוטלה לראשונה בהיסטוריה - מה שהוביל לכך שהיא נבחרה לייצג את ישראל שוב השנה.

לפני כחודש, נקבע שעדן תבצע בתחרות את השיר "Set Me Free", שכתבו נועם זלטין, עידו נצר, עמית מרדכי ורון כרמי. ישראל תתמודד תחילה בחצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2021 שייערך ב-18 במאי. בשלב הזה יתמודדו 17 מדינות על 10 מקומות בשלב הגמר, שיתקיים ב-22 במאי. בשבועיים הקרובים צפויים להיחשף כל השירים שיתמודדו בתחרות. 

אירוויזיון 2021 ישודר ב-20,18 ו-22 במאי בכאן 11.