כשמדובר בתוכניות ריאליטי - כל הפקה שואפת להיות מיוחדת ומשודרגת יותר מקודמתה. פורמטים חדשים צצים כמו פטריות אחרי הגשם במטרה לחדש ולתת לקהל משהו שהוא עוד לא ראה מעולם. ברוב המקרים הטוויסטים מסוג זה מרעננים למדי, אבל תוכנית אחת לקחה את הניסיון לשנות לכיוון אחר (ומפוקפק) לחלוטין - מה שגרם בסוף לביטולה.

אותה תוכנית דומה מאוד ל"המירוץ למיליון" הידועה, אבל עם הבדל מהותי: "The Pack", בהנחיית הספורטאית האולימפית לינדזי ווהן, לא כללה זוגות אנושיים - אלא זוגות המורכבים ממתמודד אנושי והכלב שלו (כן, קראתם נכון). מטרת התוכנית הייתה לבחון את הקשר בין אדם לחיה, בעוד הזוגות מטיילים בטבע ומתמודדים יחד עם אתגרים ומצבים מסוכנים. עד כה, זה נשמע כמו פורמט משונה בהחלט אבל כזה שעשוי להיות משעשע, ובשיווק התוכנית הודגש כי בטיחותם של בעלי החיים נמצאת בראש מעייניה - רק שאז התברר כי המצב אחר לחלוטין, ומגזין The Wrap חשף לאחרונה קטעים שנשארו על רצפת חדר העריכה ומציגים את הכלבים המשתתפים כאשר הם תלויים באוויר.

בפרק השלישי של התוכנית, הצוותים התבקשו לעשות סנפלינג ממפלי לוס קמפסינוס שבקוסטה ריקה, אשר גובהם הוא לא פחות מ-108 מטרים. הסרטונים המדוברים, שכאמור לא נכנסו לפרק, מציגים את בני האדם והכלבים כאשר הם תלויים בין שמיים וארץ. על פי מקור הם צולמו בעזרת טלפון נייד, והטענה היא שעורך התוכנית התבקש לחתוך החוצה את החלקים האלו על מנת לגרום לסצנה לעבוד - אך הם הודלפו לאתר The Wrap בשלמותם, מה שהביא לסערה של ממש ועכשיו גם לירידת התוכנית מהמסך.

הקטעים המדוברים עוררו לא רק את זעזוע הגולשים, אלא גם הביאו את ארגון PETA, הפועל למען זכויות בעלי חיים, להתרעם על ההתעללות המוצגת בהם. נציג של הארגון הסביר ל-The Wrap כי "צילום וידאו של כלב מתנדנד באוויר מהרתמה של מישהו ומתנועע במאמץ חסר תועלת כדי להימנע מהיתקלות בסלע מראה בדיוק מהם סדרי העדיפויות של מפיקי 'The Pack'. נראה כי הסרטון נשאר על רצפת חדר העריכה כיוון שהמפיקים ידעו שהכלב אינו נלהב ושמח, אלא במצוקה. כלב מבוגר כזה צריך להיות מכורבל על ספה, ולא להיזרק אל תוך סיטואציה מסוכנת למען הרייטינג. אף כלב לא היה בוחר להיות חלק מהתוכנית הזו".

הארגון שם שלח מכתב ובו הוא פונה לראש התכניות הלא מתוסרטות של אמזון, שם משודרת "The Pack", ובו צוין כי "שום דבר לגבי הכלב הזה לא משדר 'שמח להיות כאן'. הוא נראה מודאג. הצילום הזה מוכיח בדיוק מדוע כלבים אמיתיים ובעלי חיים אחרים אינם שייכים לסרטים או לטלוויזיה. הקריבו את הבטיחות והרווחה שלהם למען הרייטינג". כעת, מתברר כי אותה מחאה השיגה את מטרתה - והתוכנית תרד מהמסך לאחר עונה אחת בלבד. 

נציגי אמזון לא מסרו את תגובתם בנושא, אך לקראת עלייתה של "The Pack" לאוויר מפיק בכיר בתוכנית אמר בראיון למגזין וראייטי כי מומחים לבטיחות כלבים אכן נכחו באתר הצילומים: "אם המומחה היה אומר, 'תעצרו את זה', היינו עוצרים. נתנו להם לאשר כל דבר". אחד מחברי צוות הבטיחות הסביר בעבר כי "אנו לוקחים הכל בחשבון על מנת לוודא שהכלבים נהנים ושהם מאושרים". נרטיב הבטיחות שולב גם בתוך התוכנית עצמה, כאשר רגע לפני אתגר הסנפלינג בפרק המדובר, המנחה הזכירה שהאנשים והכלבים עברו "אוריינטציה" לפני תחילת העונה ובה הצוותים הוכשרו במגוון מיומנויות, ביניהן סנפלינג. ולמרות הכל, הסרטונים המזוויעים אמרו את שלהם.